Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hra Dragon Age a stahovatelný obsah. Stojí to (za to)!

Roman Šeiner

Roman Šeiner

22. 6. 2010

Hráčům Dragon Age nabízí tvůrci z Bioware několik stahovatelných obsahů k základní hře. Je to pro nás to samé, co pro diabetiky čokoládový dort. Zvýšenou pozornost, zmatení smylů a ve finále totální blaho.

Chodící mlýnek na maso Foto: Roman Šeiner

Dragon Age: Origins alias Dragon Age: Prameny nás stále baví. A pokud na malinkou chvíli přestane, přijdou Bioware s novým DLC. Cože to je? Hráč si na oficiálním serveru koupí za peníze „Bioware body“, za které následně přímo v menu hry nakupuje stahovatelný obsah. Jakmile je staženo a přidáno do hry, stačí nahrát svoji pozici a hrát vesele dál. Jde jen o tahání peněz z kapes hráčů, nebo mají tyto přídavky i nějakou váhu?

Vězeň z kamene

Když jsem si kupoval svoji kopii základu DA, dostal jsem toto DLC zdarma. Ve hře se tento přídavek promítne nejmarkantněji z všech svých mladších brášků, neboť po splnění nového questu v nové lokaci vám nejenže přibude několik zajímavých předmětů do inventáře, ale pro své další putování Fereldenem nyní můžete přibrat i tvrdého bijce golema.

Golem Shale má na výběr z více taktik. Foto: Roman Šeiner

Je na místě říct, že pro golema nyní také nacházíte nové předměty – obranné a útočné krystaly. Zároveň s tím však odpadá nošení čehokoli jiného, takže na golema s kuší v ruce zapomeňte. Mile mě překvapilo celkové zabudování nové postavy do hry. Dá se s ním bavit stejně jako s kterýmkoli jiným členem party. Lidé (spíše trpaslíci) okolo na něj reagují a postupem času se odkryje i druhý quest.

Hodnocení: ***** (100 %)

Zbroj Krvavého draka

Zbroj jsem měl, stejně jako Golema, přibalenou k základu. Osobně jsem se na ni hodně těšil a o to větší bylo moje zklamání. Hrudní plát má hráč v inventáři ihned po stáhnutí, zbytek může za nemalý peníz odkoupit od obchodníka v kempu. Tedy žádný quest „Hledání legendárního brnění po celém Fereldenu“ na vás nečeká. V podstatě je to erbenovské: „Hrej si, tu máš kohouta!“

Kompletní brnění nevypadá špatně. Bonusy vám za to ale nestojí. Foto: Roman Šeiner

Navíc není důvod brnění nosit. Postava v brnění zas tak dobře nevypadá, i když vzorem vychází z trpasličího armoru Legie mrtvých. Svítící helmice působí spíš mass-effectovým dojmem (brnění je možno navléct i Shepardovi, pochopitelně upravené pro vesmírné potřeby).  Ostatní díly – rukavice, boty- nemají vůbec žádné bonusy. Ve hře jsou daleko lepší kousky, a tak časem zapomenete, že tu brnění vůbec kdy bylo.

Hodnocení: ** (40 %)

Návrat do Ostagaru

Alias návrat na místo (zlo)činu. Po objevení poslíčka v zajetí posluhovačů Loghaina se vám Alistair a Wynne dobrovolně přihlásí na cestu do ruin Ostagaru. Osobně si myslím, že by byla velká chyba je nevzít s sebou. Co zabitá parta zplozenců, to poznámka či vzpomínka a tito dva tak atmosféru jen umocňují. Opět skvělé zabudování postav do děje.

Ostagar není tak mrtvé místo jak se zdá Foto: Roman Šeiner

Celé dobrodružství v Ostagaru (jedna hodina čistého času) vás bude prudit malý Nekromant, kterého stíháte odshora až dolů k barikádám, kde padl jak král Cailen, tak šedý strážce Duncan. Od padlých bossů jednotlivých skupin navíc posbíráte kompletní královské brnění včetně výtečných zbraní. Finální souboj je taktéž parádní.

Hodnocení: ***** (90 %)

Vojenský vrcholek

V táboře se objeví obchodník, jehož vzdálená příbuzná byla slavnou Šedou strážkyní ve staré pevnosti Strážců. Zpátky v historii však nebyli Strážci uznávanými spojenci, spíše naopak. Královská armáda obléhala jejich základnu na Vojenském vrcholku a ve výsledku uspěla. Vaše družina za necelou hodinku proleze celou novou lokaci na severu mapy a vy se díky flashbackům dozvíte, jak to celé bylo.

Pevnost Strážců je hlavně o bojích s démony a nemtvými Foto: Roman Šeiner

Speciální kořist tohoto DLC je dvojího typu. Brnění velitele Šedých strážců je dobré a není od věci si ho vzít na sebe. Druhým přínosem jsou dvě nové schopnosti, které ale zároveň ubírají zdraví. Jejich bonus je však o to silnější. Přitom závisí na vaši profesi, jaké schopnosti to vlastně budou. Nejvíc se mi osvědčili schopnosti pro Lotra.

Hodnocení: **** (70 %)

Kroniky zplozenců

Tento přídavek vás vrátí v čase, do momentu, kdy jste si dali toho nejhnusnějšího panáka na světě a vypili tak krev zplozenců.  K vaší smůlejste však tentokrát proces příjímání nepřežili a posléze se probudíte jako stopař armády zplozenců. (mimochodem v Mladé Boleslavi nalévají „Zetor“, což je směs rumu, tonicu a vodky. Tak se nejlépe vžijete do neúspěšného příjmání na vlastní kůži, pozn. redaktora).

V praxi to znamená, že prožijete závěrečnou bitvu v Denerimu spolu se třemi dalšími zplozenci, jež si můžete zotročit během bitvy. K výběru je krom klasických vířivců a svíječů i populární křikloun či dvourohý zlobr. Pouze poslední dva jmenovaní mají unikátní schopnosti, ostatní se spokojí s klasickým úderem štítu apod.

Svíječ, vířivec, já a zlobr. Ten přizdisráč se sekerou jen dolejzá! Foto: Roman Šeiner

Celkově vzato je kampaň za zplozence ultra krátká, začnete u městských bran Denerimu a během slabé hodinky se dostanete na střechu pomoci Arcidémonovi proti partě s Alistairem v čele. Ferelden je váš.

Hodnocení: **** (70 %)

Název hry: Dragon Age: Procitnutí
Výrobce: Bioware
Vydavatel v ČR: Electronic Arts CZ
Multiplayer: Ne
Platforma: PC, X-box 360, PS3
Cena: 1600 bodů/399Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hra Dragon Age a stahovatelný obsah. Stojí to (za to)!

Hide picture