Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hra Gears of War 3 se blíží. Podívejte se, co přinese uzavřený betatest

Redakce

Redakce

25. 4. 2011

Jedna z nejúspěšnějších exkluzivních sérií pro XBOX 360 se letos dočká svého třetího pokračování. V kůži Marcuse Phoenixe (a jiných) se jednou provždy vydáte vytrhnout planetu Sera ze spárů krvežíznivých Locustů.

Gears of War 3 - poprava

Těšíme se na mnoho způsobů poprav nepřátel Zdroj: Ea.com

Pod taktovkou Epic Games je v současné době vyvíjen třetí díl této týmové akce. Novinkou oproti předchozím dílům bude spousta nových zbraní. Ano, je to klišé, ale přiznejme si to – všichni vlastně chceme nové zbraně. Mimo jiné hra také nabídne kooperativní mód až pro 4 hráče a čistokrevný multiplayer.

Ve hře narazíme mimo známých Locustů i na jejich zmutované a nepříliš přátelské kolegy Lambenty, takže by to teoreticky mělo dopadnou tak, jak praví okřídlené pořekadlo: dva se perou, třetí se směje. Tím myslím třetí hraje, samozřejmě.

Hra poběží na jedné z vylepšených verzí Unreal Enginu 3, takže sázka na jistotu jako u předchozích dílů. Čekat převratné grafické orgie tedy vzhledem ke grafickým možnostem konzole i zvolenému enginu asi nemůžeme, ale o ty v sérii vlastně ani tolik nejde.

Zvlášť první díl zapůsobil na poli akce z pohledu třetí osoby jako zjevení, když v roce 2006 doslova zboural žebříčky prodejnosti na microsoftí konzoli. O rok později titul vyšel i na PC platformu a posbíral několik game of the year ocenění i tam.

Druhý díl byl čímkoliv, jen ne zklamáním, a tak se můžeme těšit, co si pro nás designér Cliff Blezsinski připravil tentokrát. Gears of War 3 zakončí příběh rozehraný v prvních dvou dílech a bude tedy vyvrcholením série. Pokud ale bude stejně úspěšný jako jeho starší bratříčci, troufám si tvrdit, že ne na dlouho.

Hra měla původně vyjít v dubnu 2011, ale byla odložena, a stávající datum vydání je stanoveno na 20. září letošního roku. Bude se – stejně jako u minulého dílu – jednat o exkluzivní titul XBOX360. Majitelé speciální edice hry Bulletstorm a předplatitelé některých her budou mít přístup do uzavřeného multiplayerového betatestu.

Pro ostatní jako malou ochutnávku přinášíme announcement trailer Ashes to Ashes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hra Gears of War 3 se blíží. Podívejte se, co přinese uzavřený betatest

Hide picture