Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hra Need for Speed: The Run odhalila datum vydání

Šimon Kolář

Šimon Kolář

29. 4. 2011

Need for Speed : The RunPokud jste fanoušky závodních her, měli byste zbystřit. Jedna z nejslavnějších sérií v historii žánru se brzy rozroste o další přírůstek. Need for Speed: The Run nás vezme na zběsilý útěk napříč celými Spojenými státy.

Narozdíl od Shiftu 2 se série vrátí ke kořenům Zdroj: EA.com

Po dílech Hot Pursuit a Shift 2 tedy NFS přichází se zbrusu novým podtitulem, který s sebou samozřejmě ponese i odlišný závodní koncept. Hra by měla být daleko více zaměřena na příběh, než jak tomu bylo u předchozích dílů série. Z dostupných informací to vypadá, že budeme sledovat osudy dvou ilegálních automobilových závodníků a jejich životní závod napříč Amerikou.

Vyhlídková jízda

Startovat by se mělo v San Franciscu a cílovou pásku protneme u Empire State Building v New Yorku. Po cestě nás zřejmě budou čekat divoké honičky s policií a další adrenalinové situace podobné té, kterou můžeme vidět v traileru níže. „Letos se série Need for Speed dostane na další level,“ tvrdí v souvislosti s The Run výkonný ředitel EA Jason De Long.

Použitý engine Frostbite 2 by měl pomoci tato slova naplnit. Je to ta samá technologie, na které bude běžet i velice očekávaný Battlefield 3. Můžeme tedy očekávat nejen naprosto omračující vizuál, ale i kvalitní fyzikální efekty. Zatím není úplně jasné, zda se hra přikloní spíše k arkádovitému pojetí nebo k realističtější koncepci, vsadili bychom si ale spíše na to první.

Za vývojem hry bohužel nestojí tým Criterion, který je zodpovědný za povedený restart značky Hot Pursuit. Nově oznámený titul připravuje ostřílené studio Black Box, které má na svědomí díly NFS: Undercover a MMO NFS: World. Ty bohužel nepatří zrovna mezi ty nejpovedenější, ale vývojáři nás rozhodně mohou překvapit. Hra by měla vyjít 18. listopadu pro PC, Xbox 360, Playstation 3, Wii a Nintendo 3DS.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hra Need for Speed: The Run odhalila datum vydání

Hide picture