Menu
FANZINE.cz
Deskové a karetní hry

Hra o trůny, Stranger Things a Narcos: společenské hry inspirované kultovními seriály

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 11. 2020

Co takhle zkrátit si dlouhé karanténní dny společenskou hrou? A protože se jejich nabídka rok od roku rozšiřuje, rozhodli jsme se posvítit si tentokrát na společenské hry inspirované našimi nejoblíbenějšími seriály. Svedete bitvu o Železný trůn, pustíte se do objevování paralelního světa Upside Down nebo se zúčastníte honu na Pabla Escobaru?

Kdo usedne na Železný trůn, o který se po smrti krále Roberta strhla nelítostná bitva? Zálusk si na něj dělá hned pět králů ze Sedmi království, vládcem celého Západozemí se ale může stát jenom jeden z nich! K vítězství budete potřebovat především promyšlenou taktiku – čeká vás totiž tajné plánování, vytváření aliancí, společné zásobování a verbování i nečekané nájezdy Divokých ze Severu. Desková hra na motivy jednoho z nejoblíbenějších seriálů je určena pro 3 až 5 hráčů starších 14 let.

Hasbro Monopoly Stranger Things: Tak trochu jiné Monopoly

Vyberte si figurky jak vystřižené z 80. let nebo inspirované postavami přímo z paralelního světa Upside Down a pusťte se do hry. Pravidla zůstávají stejná, mění se jenom prostředí a pár detailů. Klasické karty nahrazují karty vysílaček a blikajících světel, místo domů a hotelů se na hrací ploše nachází pevnosti a úkryty. Obchodujte s podniky a vozidly, které znáte z městečka Hawkins. Vyhrává ten, kdo nezbankrotuje a vyvaruje se uvěznění ve světě Upside Down. Společenská hra spolehlivě zabaví 6 hráčů ve věku od 14 let.

CMON Global Limited Narcos: Hon na Pabla Escobaru

Vžijte se do klíčových postav kolumbijské drogové války a ovlivněte průběh honu na nejslavnějšího drogového dealera všech dob. Zatímco jeden z hráčů bude mít na starosti vzkvétající říši Pabla Escobary, ostatní hráči budou hrát za různé frakce a spolupracovat na dopadení obávaného narkobarona. Ten se může ukrývat doslova kdekoliv – možná dohlíží na své laboratoře v džungli, rozšiřuje svůj politický vliv nebo spřádá plány, jak získat ještě větší bohatství. Napínavá společenská hra pro 2 až 5 hráčů od 18 let vás spolehlivě vtáhne do děje.

Jak vybrat společenskou hru?

Náš výběr vás nezaujal? V tom případě vám poradíme, podle čeho se orientovat při výběru společenské hry.

  • Kolik lidí bude hru nejčastěji hrát? Sháníte hru pro sebe a svou drahou polovičku nebo pro partu kamarádů? Stolní hra pro dva hráče má svoje specifika, stejně jako hra pro 2 až 6 hráčů. Pokud je hra určena pro více hráčů, ve dvou lidech si s ní moc zábavy neužijete.
  • S kým budete nejčastěji hrát? Podle toho volte věkové určení hry a také její náročnost.
  • Kolik času chcete hraním strávit? Hledáte společenskou hru, která vás má zabavit o dlouhých zimních večerech, nebo spíš „rychlovku“?

Široký výběr společenských her naleznete na Heurece. Stačí si zvolit, zda vám vyhovuje spíše desková nebo karetní hra nebo dáte přednost stolnímu fotbálku. Jednotlivé produkty si v kategoriích můžete filtrovat podle parametrů, jako je věk a počet hráčů nebo délka hry.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Hra o trůny, Stranger Things a Narcos: společenské hry inspirované kultovními seriály

Hide picture