Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hráč se v herně upařil k smrti. Všimli si ho až po devíti hodinách

Marek Jedinák

Marek Jedinák

15. 2. 2012

Mladý Číňan zahynul během hraní v počítačové herně. Všimla si jej až servírka, která mu chtěla nabídnout něco k pití. Tělo bylo zapadlé v sedačce s rukama na klávesnici a myši, takže si ho celých devět hodin nikdo z návštěvníků nevšiml.

Hraní videoher je férová zábava. Nemělo by se to ale přehánět. foto: Radek Lang, Topzine.cz

V tchajwanském městě Taipei se v jedné z místních heren upařil k smrti mladý muž holdující online hře League of Legends konceptem podobné známějšímu World of Warcraft. Během devíti hodin si však bezvládného těla nikdo nevšiml, neboť hráč zapadnul do sedačky a s rukama položenýma na klávesnici a myši působil dojmem hrajícího pařana.

Čtěte také: Matka napadla pepřákem zákazníky supermarketu. Kvůli slevě na Xbox

Podle informací sdělených rodinou nedávno podstoupil operaci srdce, takže policie už před pitvou za pravděpodobnou příčinu smrti označila selhání srdce, dost možná kvůli krevní sraženině. Tu mohla způsobit kombinace sedavého stylu života, slabého srdečního svalu a teplotního šoku zapříčiněného nízkými teplotami.

Podobné případy jsou sice relativně vzácné, ale nikoliv neobvyklé. Minulý rok například světem proběhla zpráva o Britovi, který zemřel po dvanácti hodinách hraní na videoherní konzoli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hráč se v herně upařil k smrti. Všimli si ho až po devíti hodinách

Hide picture