Menu
FANZINE.cz
Technologie

Hry zadarmo? Microsoft to s nimi myslí naprosto vážně

Marek Jedinák

Marek Jedinák

27. 6. 2011

O hrách se kdysi tvrdilo, že v případě, že jsou zadarmo, jsou lepší než sex. Jenže kde sehnat kvalitní hry zadarmo? Microsoft je už dost možná velice brzy spustí na své službě Xbox Live!

Xbox360 - odelhčená verze Slim

Microsoft to s hraním zadarmo myslí zcela vážně Zdroj: Microsoft.com

Podle serveru Develop.net nadnárodní gigant Microsoft aktivně spolupracuje se třetími stranami z řad herních vydavatelů a vývojářů. Cílem je na své internetové službě Xbox Live zprovoznit takzvané free-to-play hry. Jejich podstatou jsou převážně mikrotransakce, princip, který hráče nutí platit pouze za určitý nadstandard. Základní verzi hry tak lze hrát zcela zadarmo, nicméně za unikátní předměty jako například lepší zbraně, výzbroj a tak podobně je nutné platit.

Máte rádi online hry? Přečtěte si o závislosti na hře World of Warcraft?

Částky jsou zpravidla minimální, ale o to záludnější, jelikož využívají efektu sněhové koule. Hlavním paradoxem je, že sama služba hraní Xbox Live je placená (přibližně 1 200 Kč/rok), což filosofii mikrotransakcí zcela zásadně odporuje. Jakkoli se to může zdát zvláštní, tak fenomén her zadarmo je na současném poli herního průmyslu hlavním trendem. Společnost Zynga, provozující spoustu známých her na Facebooku (FarmVille, Mafia Wars). Myslíte, že se jednou skutečně bude pařit zadarmo?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hry zadarmo? Microsoft to s nimi myslí naprosto vážně

Hide picture