Menu
FANZINE.cz
Technologie

HTC ChaCha vs. BlackBerry Bold. Který telefon s QWERTY je lepší?

Monika Šulcová

Monika Šulcová

9. 8. 2011

OBR: HTC Cha ChaSouboj mobilů HTC ChaCha a BlackBerry Bold. Velice podobné telefony a přesto tak odlišné. Chcete spíš manažerský telefon nebo party telefon s přímým přístupem na Facebook? Čtěte jak dopadne tento duel.

OBR: BlackBerry Bold

BlackBerry Bold, všechny 4 modely Zdroj: blackberry.com

Co mají tedy oba telefony společného? Je to plnohodnotná QWERTY klávesnice. Není to však již přežitek? Vyplatí se takovéto typy telefonů? Pokud jste zvyklí na dotykovou klasiku, nebo máte problémy s malými tlačítky, dejte ruce pryč. Ti čtenáři Topzine.cz, kteří tráví více času na počítači a každé písmenko najdou po paměti ale možná právě našli ten správný telefon.

HTC ChaCha, mobil zrozený pro Facebook

Smartphone ChaCha byl vyroben přímo pro Facebook.Vpravo pod klávesnicí je tlačítko, kterým se jedním kliknutím dostanete na stránky Facebooku a můžete sdílet videa, fotografie, nebo komunikovat s přáteli.

Pokud se podíváme na klávesnici, tou se HTC přímo chlubí. Díky odpadnutí nutnosti čekat  na odezvu displeje jako u dotykových obrazovek prý můžete sdílet statusy a psát ještě rychleji, tudíž můžete stihnout více věcí.

OBR: HTC Cha Cha

HTC Cha Cha, připojte se jedním stiskem na Facebook Zdroj: htc.com

ChaCha disponuje také dotykovým displejem, který mnoho činností usnadňuje a například surfování na netu je díky tomu jednoduchá záležitost. Mobil navíc běží na Google Android. To je sice již ozkoušený OS, ale síla processoru mu poněkud ubírá na výkonu.

Co se multimediálního vybavení týče, to je velice průměrné, ať už klasický 5 MPx fotoaparát nebo nepříliš slavná interní pamět nijak nenadchnou. Paměť lze alespoň rozšířit paměťovou kartou.

BlackBerry Bold je krokem stranou, který se podařil

BlackBerry Bold je velice specifická řada telefonů a soustředí se především na QWERTY klávesnice. Všechny modely jsou skvěle vybaveny pro podnikatele, kteří si díky dobrému výkonu jak přečtou všechny e-maily, tak naplánují své aktivity a to údajně díky velké klávesnici snadno a rychle.

Navíc díky výkonému telefonu a operačnímu systému BlackBerry 6 se můžete rychle dostat do všech aplikací a přepínat mezi nimi velice snadno. Narozdíl od ChaCha je u Blackberry jasně znát, že se vývojem těchto telefonů již zabývali, projevuje se to především na tělu přístroje a operačním systému.

Fandíte horroru? Známe datum vydání krvavé hry The Darkness 2!

Nejvyšší model 9780 pak disponuje GPS navigací, která může přijít na obchodních cestách velmi vhod. A pokud bychom se zaměřili na detaily, tak ti z čtenářů a čtenářek Topzine.cz, kteří se nevyžívají v klasických stříbrných, šedých a černých telefonech, mohou rozsvítit svůj telefon jedním z vyměnitelných barevných krytů.

A výsledek?

Z těchto dvou modelů vyhrává ve finále jistě BlackBerry u kterého je vidět, že má s těmito telefony již praxi a tak jsou tyto kousky mnohem komplexnější a lépe zpracované. Pokud však toužíte pouze po telefonu pro Facebook, sáhněte po ChaCha.

Celkově je ale bohužel tento koncept mobilů nejspíš slepou uličkou vývoje, v dnešní době se mobilní telefony pokoušejí jít dopředu přes dotykové obrazovky, jako iPhoneHTC, Nokia, kde tlačítek naopak ubývá.

Zájemci o plnohodnout klávesnici také mohou volit Nokii E7-00, která má vyklápěcí klávesnici a naopak ti, kteří lační po multimediálním telefonu pak nejspíš raději sáhnou po jiném kousku z portfolia HTC, kde je kvalita v tomto směru zaručena.

HTC Cha Cha BlackBerry Bold 9780
Cena 7.000 Kč 10.000 Kč
Operační systém Google Android BlackBerry 6
Displej-velikost 2,6“ 2,44“
Displej-rozlišení 480 x 320 480 x 360
Paměť ROM 512 MB 512 MB
Paměť RAM 512 MB 512 MB
Paměťová karta MicroSD MicroSD
Baterie až 660 hodin až 528 hodin
Fotoaparát 5MPx, LED blesk 5 MPx, LED blesk
Připojení Wi-Fi 

Bluetooth

3G

Wi-Fi 

3G

GPS

Bluetooth

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

HTC ChaCha vs. BlackBerry Bold. Který telefon s QWERTY je lepší?

Hide picture