Menu
FANZINE.cz
Technologie

HTC Sensation. Dvoujádrový kapesní zázrak je tady!

Redakce

Redakce

14. 6. 2011

HTC SensationPodívali jsme se na zoubek novému kanónu od HTC, kterému pod krytem bije dvoujádrový procesor a zhlíží na majitele přes nový HTC Sense. Stála se na něj fronta 38 hodin! Bude stát za to?

HTC Sensation

Ilustrační foto                                                                                         Zdroj: výrobce

HTC zaspal a v únoru v Barceloně nic nepředvedl. Napravil to ale v Londýně, kde světlo reflektorů spatřil nový zázrak a tažný kůň inovativní thajwanské firmy. Bude právoplatným nástupcem úspěšných Desire?

Jak už bylo řečeno, má dvoujádrové srdce Snapdragon taktované na 1,2 GHz a dočasným úložištěm dat je 728 MB RAM. Pohánět ho bude 4,3“ displej s rozlišením qHD 540 x 960 bodů, poměr 16:9, což na takové úhlopříčce vytvoří překrásně jemný obraz a majitele posune do jiné dimenze bytí.

Na obrazovce se bude tetelit nový HTC Sence 3.0, nástavba OS Android 2.3.3, který je 3D efekty přeplněn k prasknutí. Ale nebojte, Sensation je hravě zvládá. Je přece senzační. Právě díky zdvojenému procesoru si zlepšený Sense může dovolit parádičky jako živé počasí, kdy proplouváte mraky bouřky, které unášejí do tajemna 3D oblohy.

Dělejte si s ním, co chcete. Stejně ho nepoškrábete

Zajímavostí displeje je jeho skleněné krytí Gorilla Glass a zapuštění dovnitř přístroje, což chrání například před poškrábáním, když mobil položíte na stůl čelem dolů.

HTC Sensation

Doslova senzační počasí                                                                           Zdroj: htc.com

Další bezpečnostní ochranou značící kvalitu zpracování je rozhodně fakt, že stejně jako Desire S je tvořen z většiny jedním kusem hliníku.

Natáčet ve Full HD? A proč ne?

Sensation je vybaven 8 Mpx foťákem s dvojitým LED bleskem. Můžete nahrávat až 1080p video s frekvencí 30 snímků za sekundu. No řekněte. Nestáli byste na něj taky 38 hodin frontu?

Nové HTC nese také novinku HTC Watch, která byla představena na tabletu HTC Flyer. Služba je placená a nabízí možnost sledovat nejžhavější novinky ze světa filmů a seriálů. Na každém trhu je zprovozňována rozdílně. Je tedy otázkou, kdy a jestli vůbec se dostane i na trh v České republice.

HTC Sensation Watch

Ilustrační foto                                                                                              Zdroj: htc.com

Tak co říkáte, naši milí čtenáři, na tento smartphone. Zaujal? Není divu. Opravdu je to právoplatný nástupce HTC Desire HD a celkově mazák firmy. Jeho cena se zatím pohybuje okolo 13 až 14 000 korun, což je za výkon, zpracování a schopnosti téměř za hubičku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

HTC Sensation. Dvoujádrový kapesní zázrak je tady!

Hide picture