Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Hudson Leick: Callisto z Xeny učí jógu a brzy zavítá do Čech

Redakce

Redakce

20. 9. 2011

FOTO: Hudson Leick!Profil herečky!Pro skalní fanoušky seriálu Xena bude už navždy nevyzpytatelnou Callisto, která se snaží pomstít smrt své rodiny. Hudson Leick je ale mnohem víc než jen mýtická bojovnice.

Hudson Leick coby hlavní záporačka ze seriálu Xena, Zdroj: distributor filmu

Heidi Hudson Leick se narodila 9. května v městečku Cincinnati ve státě Ohio. Moc dlouho tam ale nepobyla – střední školu už absolvovala v newyorském Rochesteru. V té době se také rozhodla stát modelkou a začala cestovat po celém světě, od evropských států až po Japonsko.

Z modelky ďábelskou bojovnicí

Navzdory svým zkušenostem v modelingu ale byla Hudson svou krásou na střední škole spíš průměrná. „Na střední mi dokonce někteří kluci říkali Odpadek, protože jsem podle nich tak vypadala,“ říká herečka. Když opustila barbie studium, jak nazývá své středoškolské vzdělání, a začala si vydělávat jako modelka, stále jí v životě něco chybělo: „Nevěděla jsem, co chci doopravdy dělat, chtěla jsem jen být naprosto odlišná.“

Čtěte také: Češi, nelíbejte mě na prsa!

Nakonec Hudson s profesionálním modelingem skončila a po hlavě se vrhla do nové, pro ni zcela neznámé disciplíny – herectví. Probojovala se na prestižní hereckou školu Neighborhood Playhouse v New Yorku a za pár let už byla k vidění v seriálech University Hospital a Melrose Place, kde ztvárnila psychotickou a zlou potížistku. Její životní role ale přišla až o něco později, v roce 1996. Stala se ďábelskou Callisto, hlavní protivnicí populární Xeny, princezny bojovnice.

Že je ta pravá pro roli hlavní záporačky, věděli producenti, jakmile Hudson Leick vstoupila do místnosti. Jeden z nich se později herečce svěřil, že to bylo proto, že když přišla na konkurz, všichni se jí tak trochu báli – což byl ale ten nejlepší argument k jejímu obsazení. A dobře udělali. Hudson Leick se brzy stala jednou z nejoblíbenějších postav dnes již kultovní historické fantasy, a dokonce měla víc fanoušků než hlavní hrdinka seriálu Lucy Lawless.

Jogínka Callisto

Žádný raketový vzestup do hollywoodských výšin, který byl nadané herečce předpovídán, se ale neuskutečnil. Poslední výraznou postavou, kterou si Hudson zahrála ještě během natáčení Xeny, byl anděl smrti v seriálu Dotek anděla. Ten u nás ale moc velkou popularitu nezískal, protože v něm mnozí viděli jen skrytou agitku na téma víra a křesťanství.

Svobodné blondýnce, jejíž největší láskou je prý její čivava Griffin, ale úbytek hereckých příležitostí ani trochu nevadil. Když se jí v něčem nedaří, zkrátka zkusí něco jiného. Po modelingu a herectví se proto stala profesionální jogínkou. Získala několik osvědčení a členství v California Yoga Teacher’s Association a v Nepálu vystudovala techniku meditace jménem Vipassana a 5 Rhytms, která je založena na učení známé alternativní zpěvačky Gabrielle Roth.

Hudson v nepříliš známém snímku One, two, many z roku 2008, Zdroj: distributor filmu

„Jsem opravdu duchovně založená. Nehlásím se k žádnému náboženství, ale věřím v něco víc, než jsem jen já sama. Věřím v hledání ducha a splynutí s někým jiným,“ tvrdí o sobě Leick, která se posledních deset let intenzivně věnuje metodám Kundalini a Hatha józe. Dokonce je vyučuje ve společnosti Healing Heart Yoga, kde pomáhá lidem po celém světě, aby si pomocí jógy napravili tělo i ducha.

Poznejte Hudson

Kromě jógy a občasného herectví – třeba ve filmu Ledové srdce nebo v seriálu Plastická chirurgie s. r. o. – je Hudson oblíbenou účastnicí na fanouškovských conech, které jsou obdobou festivalů pro všechny milovníky fantastiky. Zatímco odpovídá na dotazy o seriálu Xena, dokáže prý na jevišti skvěle improvizovat. V Čechách se historicky první taková akce, nazvaná Meet Hudson, uskuteční už letos na podzim, konkrétně 8. října v pražském klubu Lávka.

„Hudson Leick jsem měl několikrát možnost vidět naživo a její vystoupení jsou unikátní,“ prohlašuje pořadatel conu Jakub Volák. „Oproti ostatním hostům, kteří odpovídají na otázky fanouškům, Hudson dělá show. Komunikuje s fanoušky, zve si je na pódium, chodí mezi ně, žertuje s nimi. Každé její vystoupení je taková malá divadelní one-woman show.“

Hudson Leick je prostě a jednoduše výjimečná žena, která má navíc své poslání – její snahou je propagovat způsoby odlišné pro většinu společnosti, jako je samouzdravování nebo důvěra a láska sama v sebe. O Hudson se navíc říká, že je to moderní Johanka z Arku, která se lidem snaží pomáhat otevírat srdce a měnit duše.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudson Leick: Callisto z Xeny učí jógu a brzy zavítá do Čech

Hide picture