Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Hugo a jeho velký objev: trailer. I Martin Scorsese se pustil do 3D

Redakce

Redakce

23. 7. 2011

FOTO: Martin ScorseseŽe vás film spadající do škatulky romantické fantasy s hlavními protagonisty v dětských letech a zaměřený na celou rodinu moc nebere? Hugo a jeho velký objev má ale něco, čím se jen tak nějaký filmový výtvor pyšnit nemůže. Martina Scorseseho na režisérské sesli.

FOTO: Martin Scorsese

Martin Scorsese má důvod k úsměvu, ve své milované práci je jedním z nejlepších, Zdroj: youtube.com

Martin Scorsese je něco jako záruka kvality a zároveň jeden z nejoceňovanějších filmových tvůrců současnosti, možná i celé filmové historie. Filmy jako Gangy New Yorku, Taxikář nebo Mafiáni bezesporu patří do zlatého filmového fondu. Je pravda, že poslední dobou už jeho snímky (Letec) nejsou tak brilantní a připomínají spíše lehký vývar z toho, co zbylo. Pořád se ale v porovnání s hollywoodskou konkurencí jedná o velmi podařená díla.

Scorseseho nový projekt pojmenovaný Hugo a jeho velký objev byste tedy neměli minout. Film vypráví o dvanáctiletém chlapci Hugovi Cabretovi, který žije na pařížském vlakovém nádraží, skrývá se tu před různými individui a snaží se objasnit tajemství, která mu odkázal jeho otec. Pokud vám nastíněná zápletka něco připomíná, vězte, že se jedná o adaptaci knižního bestselleru Briana Selznicka, který dobývá Spojené státy od roku 2007 a daří se mu to více než dobře. Tak proč na tom nevydělat ještě více peněz?

Když už má Paramount na své straně slavného režiséra a slavný námět s velkou fanouškovskou základnou, další tah za vyššími zisky je stereoskopický formát. Není však třeba se strachovat. Dobrou zprávou totiž je, že se nebude jednat o konverzi, protože Scorsese točí rovnou ve 3D.

První Hugův trailer ovšem očekávání trochu krotí. Ono se řekne, že Martin Scorsese a rodinný film je trochu zvláštní kombinace, na druhou stranu by mohlo být toto spojení zárukou, že snímek nebude přeslazený. Chyba lávky, alespoň co se první upoutávky týče. Hudba, silně zapáchající po klišé, která doprovází všude možně pobíhající děti, klíč ve tvaru srdce, který jako by vypadl z disneyovského animáku, a trochu sterilní vizuální stránka dělají z traileru větší sladkost, než do jaké vrazí Borat.

Sacha Baron Cohen jako francouzský komisař s pořádným knírkem co nejlegračněji padající na co nejvíce záběrech je alespoň malým osvěžením. Potěší i další známá tvář, která patří Benu Kingsleymu, jenž si může udělat zářez za další prapodivnou stylizaci. Nechme se tedy překvapit, jaká bude finální podoba. Přece jenom by spojení Scorsese, výpravná fantasy a třetí rozměr nakonec mohlo zplodit zajímavý výsledek.

Hugo a jeho velký objev (Hugo)

Dobrodružný / Mysteriózní / Rodinný
USA, 2011

Režie: Martin Scorsese
Hrají: Asa Butterfield, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Chloe Moretz, Helen McCrory, Jude Law, Christopher Lee

Premiéra v ČR: 29. prosince 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hugo a jeho velký objev: trailer. I Martin Scorsese se pustil do 3D

Hide picture