Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Hvězdné války se znovu probouzí. 8 věcí, co možná o Star Wars ještě nevíte

Redakce

Redakce

9. 12. 2015

Blíží se premiéra nových Hvězdných válek. Jste na setkání se starými známými i novými hrdiny řádně připraveni?

Star Wars Names

Zdroj: distributor

Síla se probouzí

Již 17. prosince vtrhne do českých kin sedmá část slavné ságy s názvem Star Wars: Síla se probouzí. Kromě známých hrdinů jako je Han Solo, chlupatý Žvejkal či princezna Leia se můžete těšit na novou postavu dívky Rey, kterou si zahrála Daisy Ridley či stormtroopera Finna v podání Johna Boyegy.

Co jste ale o proslulé sérii sci-fi možná ještě nevěděli?

1. Inspirace starověkem

Ke stvoření Hvězdných válek inspirovaly George Lucase filozofické texty ze starověkého Egypta, které byly nalezeny poblíž Nag Hammádí. Bůh žehnej těm, které napadlo přeložit je do angličtiny.

2. Spielberg málem režisérem

Režie šesté epizody jménem Návrat Jediho se ujal Richard Marquand. Původně ji však měl točit Steven Spielberg, kterého si vybral sám Lucas (kvůli jistým formálním záležitostem to ale nakonec nedopadlo). Jak by to asi vypadalo?

3. Nejhorší film na světě

Když Lucas ukázal pracovní verzi první epizody svému příteli Brianu de Palma, známý režisér jej označil za nejhorší film všech dob.

4. Hutt není jméno

Hutt není ve skutečnosti část Jabbova jména, ale je to označení jeho druhu. Huttové, stejně jako Jabba, vypadají jako obézní plži a jsou odolní vůči všem jedům a nemocem.

5. Luke na temné straně

Původním Lucasovým záměrem bylo postavu Lukea přehodit na temnou stranu Síly, a to na konci šesté epizody. Nakonec jej však naštěstí nechal být kladným hrdinou až do konce Návratu Jediho.

6. Nejistý Han Solo

Harrison Ford si jako jediný z představitelů třech hlavních postav nebyl jistý, zda chce s natáčením pokračovat i v druhé a třetí sérii. Proto ho Lucas v prvním díle uvěznil v karbonitu.

7. Bez prequelů

Když měl být po dlouhé odmlce představen čtvrtý, pátý a šestý díl, Lucas nepovažoval za důležité připojit prequely, které by připomněly, co se stalo v těch předchozích. Štáb jej však přesvědčil, že by to bez nich pro diváky mohlo být příliš složité.

8. Lando Calrissian měl být klon

Hanův starý přítel měl být původně klonem. Lucas z něj však nakonec raději udělal osobitého strážce Oblačného města.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hvězdné války se znovu probouzí. 8 věcí, co možná o Star Wars ještě nevíte

Hide picture