Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

I am trying, do prdele! Doktor Zelenka bavil fanoušky Stargate

Jan Neuman

Jan Neuman

1. 7. 2013

FOTO: Dr. Radek Zelenka v seriálu Stargate: AtlantisHerec českého původu, od dvou let žijící v Kanadě, a představitel Dr. Zelenky ze Stargate Atlantis navštívil Festival Fantazie. Češi si podle něj ve světě uchovávají folklór a do Stargate patří humor.

FOTO: Dr. Radek Zelenka v seriálu Stargate: Atlantis

David Nykl jako český vědec Radek Zelenka v seriálu Stargate: Atlantis. Zdroj: MGM

Beseda s Davidem Nyklem začala poněkud nezvykle, a to velice krátkými otázkami, ve kterých jsme se dozvěděli, že z postav ze Stargate se mu nejvíce líbila Sam Carterová, má radši brunetky než blondýnky a nosí trenky.

Pobavilo také představení rolí a věcí, ve kterých se David Nykl objevil. Hlavně pobavila reklama na lék proti střevním potížím.

Beseda netradičně pokračovala i v tom, že si měl host, ale i účastníci možnost vyzkoušet některé předem připravené scénky, respektive malé scénáře. Nejúspěšnější byla jedna z nejznámějších scén ze Stargate Atlantis, ve které se Dr. Zelenka snaží vystřelit z mimozemské lodi. Příliš mu to nejde a na neustálé popohánění odpoví památnou hláškou: „I am trying! Do prdele!“.

Většinu publika jistě překvapila informace, že Dr. Zelenka měl být podle původního scénáře ruský fyzik Dr. Karpov. Přičemž David Nykl tvůrcům říkal, že ruského fyzika hrát nemůže, ale že by mohl zahrát českou postavu, proti čemuž scenáristé nakonec nic neměli.

Pobavilo i to, že jakožto cizinec měl za úkol prokládat to, co měl napsáno ve scénáři, českými větami a slovy. „Scenáristé se nikdy nezajímali o to, co přesně jsem říkal, a já jim to nepřekládal,“ vypověděl herec o tom, čím je pro české fanoušky nejvíce ceněn.

Jason Momoa se s tím nesral

Z natáčení Stargate Atlantis si prý pamatuje nejvíce Jasona Momou a Davida Hewletta. „Jason Momoa byl velký vtipálek a s ničím se příliš nesral. Když se natáčelo, tak do lidí, kteří byli v záběru, třeba kopal, házel po nich nejrůznější věci a tak podobně.“ 

Navzájem se měl rád s představitelem Rodneyho McKaye. „David Hewlett byl velice šikovný a hodný. Hodně ho trápilo to, že je v seriálu prezentován jako protivný. Většina našich diskuzních scén byla vlastně improvizací, která vznikla z našeho pošťuchování mimo plac a scenáristé se tím nechali pouze inspirovat.“

David NyklZa neúspěchem Stargate Universe, která nastoupila po Atlantis, byla prý přílišná pevnost a to, že se scenáristé nechali ovlivnit Battlestar Galacticou, která byla tou dobou v módě. „Stargate je lehkovážná, má smysl pro humor, který v Universe chyběl. Universe byla moc vážná a to podle mě do Stargate nepatří.“

Největší aplaus však sklidil za svou odpověď na otázku, jakou postavu by si rád zahrál. „Rád bych si zahrál vedoucího fantasy festivalu. Takový životopis Vaška Pravdy.“

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

I am trying, do prdele! Doktor Zelenka bavil fanoušky Stargate

Hide picture