Menu
FANZINE.cz
Technologie

I pro návrh domácí dílny můžete využít počítač, vyplatí se to

Při navrhování zařízení bytu a jeho jednotlivých místností se již používají softwarové nástroje zcela běžně. Nabízí je dnes standardně i prodejci nábytku nebo bytových doplňků a jedná se o potenciálně velmi užitečná nástroj, který lidem pomáhá představit si výslednou podobu interiéru. V případě domácích dílen to tak běžné není, užitečná je pomoc výpočetní techniky ale stejně.

Prostor: alfa a omega domácí dílny

Bezpečná a příjemná práce je v dílně možná jen tehdy, když má člověk k dispozici dostatek prostoru k tomu, aby mohl do dílny umístit všechno potřebné vybavení v podobě strojů, nářadí, polic, regálů a všeho ostatního, bez čeho se práce v dílně neobejde. A protože dostupný prostor není nikdy nekonečný, je třeba plánovat zařízení dílny tak, aby výsledek splňoval požadavky na bezpečnost i efektivitu práce.

Prostorově nejnáročnějším prvkem domácí dílny bývá pracovní stůl, tedy ponk. V případě autodílen, které si často budují nejen profesionálové, ale i fandové automobilů, to zase bývají zvedáky.

Ti šťastnější, kteří disponují větším prostorem (a dostatkem financí), si budou moci dovolit pořídit zvedák sloupového typu, ti ostatní asi většinou sáhnou po nůžkovém zvedáku. V obou případech je ale dobré umět si hned představit, jak bude dílna vypadat a kolik prostoru vybraná zařízení asi zaberou.

Počítač jako skvělý způsob vizualizace

Při vybavování dílny nám nejde tak jako v případě interiéru o design, barevné sladění apod. Tím nejdůležitějším je právě prostor a představa o rozměrech. K tomu nemusí člověk disponovat sofistikovaným softwarem typu CADu apod.

Možnost vytvořit si půdorys dílny a ten poté „osadit“ jednotlivými kusy vybavení nabídne uživateli prakticky jakýkoliv grafický editor. Rozhodně se vyplatí této možnosti využít a doma si svépomocí zakreslit to nejpodstatnější do plánu, který může zabránit nejednomu nepříjemnému opomenutí, špatnému výpočtu apod.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

I pro návrh domácí dílny můžete využít počítač, vyplatí se to

Hide picture