Menu
FANZINE.cz
Literatura

Idoru Williama Gibsona se o kyberpunk už jen otírá

Redakce

Redakce

30. 1. 2010

william-gibson-idoru-perexNakladatelství Laser-books pomalu a jistě pokračuje v obrozování starých klasik sci-fi žánru, a proto se k nám po letech znovu dostává volné pokračování před časem reprintovaného Virtuálního světla, Idoru.

william-gibson-idoru

Stačí jeden anonymní příspěvek na síti a mezi pubertálními fanynkami kapely Lo/Rez se začne šuškat, že frontman skupiny plánuje svatbu s japonskou hvězdou Rei Toei. Co je ale pro jeho obdivovatelky největší rána: Zpěvákova nastávající není člověk z masa a kostí, ale uměle vytvořená idoru, dílo softwarových návrhářů. Nezbývá než zjistit, kolik je na téhle zvěsti pravdy, a tak fanklub vyšle přímo do Tokia na výzvědy čtrnáctiletou Chiu. Věci se ovšem začnou zamotávat, ještě než nastoupí do letadla… (anotace)

Přestože anotace i slavné jméno autora knihy naznačují, že se bude opět jednat o kyberpunk stejně jako u většiny ostatních Gibsonových knih, Lukáš Vaníček ve svém profilu naznačuje, že trilogií Bridge tento spisovatel prvky kyberpunku už téměř úplně opustil. I přesto by se však mělo jednat o stejně zajímavé počtení jako v jiných dílech tohoto autora.

Colin Laney, intuitivní lovec informací, cestuje do Tokia pro změnu za novým zaměstnáním, které by mu umožnilo vyhrabat se z dluhů. Když se od nemluvného hrdlořeza konečně dozví, co má být jeho úkolem, ukáže se, že ještě nikdy nedostal takovou příležitost rozvinout svůj jedinečný talent – jenomže bulvární kanál, od kterého odešel, si dobře střeží svá tajemství a ještě s Laneym neskončil. (anotace)

Idoru vychází v těchto dnech u nakladatelství Laser-books v edici Mistrovská díla SF s obálkou Tomasze Marońského. Na Topzinu pro vás chystáme dvojici recenzí nejen na tuto knihu, ale i na předcházející Virtuální světlo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Idoru Williama Gibsona se o kyberpunk už jen otírá

Hide picture