Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Inspirujte se Skandinávií a vsaďte na severskou vánoční výzdobu

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 10. 2022

Chcete letos o Vánocích zkusit něco nového? Už vás nebaví tradiční vánoční výzdoba a zkrátka a dobře toužíte po změně? Vyzkoušejte skandinávskou výzdobu. V čem spočívá? Podělíme se s vámi o několik základních triků, s jejichž pomocí svůj domov zútulníte, prosvětlíte a dodáte mu tu správnou vánoční hygge atmosféru.

Dřevo je základ skandinávských Vánoc

Pokud vám nejsou základy hygge cizí, tak vás dozajista nepřekvapí, že právě dřevo je základem skandinávské vánoční výzdoby. Nebraňte se tedy dřevu v jakékoliv formě. Ať už se jedná o dřevěné podtácky, větvičky jehličnanů, šišky či dřevěné svícny. Jakékoliv vánoční dekorace, které jsou jakkoliv propojené se dřevem, jsou ve skandinávských domácnostech v době Vánoce více než vítány.

Světlé barvy a svíčky nesmí chybět

Dalšími položkami, které jsou pro skandinávský typ Vánoc typické, jsou svíčky a přítomnost světlých barev. Na severu totiž dobře vědí, jak dokážou být noci dlouhé, a proto se rádi obklopují světlými barvami a příjemným světlem svíček.

Vánoční ozdoby ve tvaru hvězd

Na vánoční stromeček pověste co nejvíce ozdob v bílé barvě, aby stromeček působil zasněženým dojmem. Oblíbené jsou také vánoční ozdoby ve tvaru hvězd a zvonečků. K narušení bílé palety využijte červené vánoční ozdoby a figurky sobů. Na stromek můžete pověsit i několik šišek a ručně vyrobených papírových ozdob a vhodné jsou i ozdoby s typickým norským vzorem. Ten vypadá mimochodem úchvatně také na ubrusech a ubrouscích.

Užijte si Vánoce ve skandinávském stylu. Bude vám příjemně a váš domov bude působit útulným dojmem. Nezapomeňte na co největší přítomnost dřevěných materiálů, huňatých dek, světlé barvy, zapálené svíčky a bílé i červené ozdoby na vánočním stromečku, které vtipně narušíte figurkami sobů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Inspirujte se Skandinávií a vsaďte na severskou vánoční výzdobu

Hide picture