Menu
FANZINE.cz
Technologie

iPad 2 stál mladého Číňana vlastní ledvinu

Peter Kačina

Peter Kačina

11. 6. 2011

Touha čínského mladíka z provincie An-chuej po produktech Apple nezná hranic. Kvůli tabletu neváhal prodat svou ledvinu.

iPad2 včetně Smart Coveru

Kvůli tomuhle zařízení neváhal mladík prodat orgán Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Mladík našel na internetu nabídku na prodej ledviny za 20 000 jüanů. Ozval se a vyjednal si konečnou cenu 22 000 jüanů (přibližně 58 000 Kč) za svůj orgán. Následně odcestoval do města Čchen-čou, kde se nechal operovat a za zinkasované peníze si obratem koupil vysněný iPad2. Za zbylé peníze si koupil ještě iPhone.

Když přišel domů, začala jeho matka vyzvídat, kde na to vzal. Mladík se jí po chvilce zapírání svěřil a matka se následně obrátila na úřady, ovšem ty ve vyšetřování zatím nepokročily. Představitelé nemocnice, v níž operační zákrok proběhl, tvrdí, že prostory byly v tu chvíli pronajaty neznámé fyzické osobě, která je již nedohledatelná. V Číně je na čekací listině zhruba jeden milión čekatelů, ovšem orgánů je ročně jenom deset tisíc. I proto je velmi pravděpodobné, že mladíkova ledvina je už v těle někoho jiného.

Mladý Číňan své touhy po kapitalistickém klenotu nyní velice lituje, jelikož se u něj začínají projevovat pooperační komplikace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

iPad 2 stál mladého Číňana vlastní ledvinu

Hide picture