Menu
FANZINE.cz
Technologie

iPhone 4S: Čínské Apple store zasypala vejce. Zuřivý dav zaútočil

Marek Jedinák

Marek Jedinák

18. 1. 2012

Foto: iphone 4SZahájení prodejů iPhone 4S skončilo katastrofálně. Apple store v Pekingu nedokázalo čelit náporu zákazníků a kvůli bezpečnosti raději ani neotevřelo. Zuřivý dav začal bušit do výloh a vzduchem létala vejce. Zasáhnout tak museli i policisté s obušky.

iPhone 4S se od svého předchůdce vizuálně vůbec neliší, i přesto je však o něj velký zájem Zdroj: Apple.com

Zahájení prodejů jablíčkového telefonu iPhone 4S stanovené na pátek 13. se neslo v příznačně hororovém duchu. Apple store v luxusní pekingské čtvrti Sanlitun vyústilo v nepokoje, které musela klidnit policie.

Čtěte také: Zahájení prodejů telefonu BlackBerry 9790 si vyžádalo 90 raněných

Zákazníci se před prodejnou začali scházet již ve čtvrtek večer, aby tak zvýšili šance na koupi nového telefonu. Před prodejnou se dle různých zdrojů shromáždilo několik stovek až tisíc lidí, kteří se sjeli ze všech koutů Číny. „Do Pekingu jsem se vydal z dva dny cesty vzdáleného městečka,“ uvedl jeden ze zákazníků.

Nečekaně obrovská masa zákazníků pak zapříčinila, že se obchod v danou ranní hodinu vůbec neotevřel. Vedení obchodu se totiž rozhodlo preventivně chránit svůj majetek a zaměstnance. Nejprve vypukla hromadná hysterie, avšak po prohlášení, že se otevření prodejny odkládá na neurčito se bouřlivé emoce změnili v agresi. Zákazníci začali bušit do výloh, neznámo jak se dostali k vejcím, která okamžitě začala zasypávat prodejnu.

„Několik hodin tu hladovíme a je nám zima. Tak proč nám neotevřou, proč, proč,“ křičel do televize dvacetiletý fanoušek Applu.

Čtěte také: Láska k Apple je stejná jako láska k Bohu. Spotřebitelé vykazují znaky náboženské sekty

Situace se vyhrotila takovým způsobem, že musela zakročit ochranka a policie. Na místě čekající Huang Xiantong uvedl: „Už zhruba od páté hodiny se řadová formace rozpadla a začala obrovská tlačenice. Několik lidí bylo v tlačenici zraněno, všichni se mezi sebou rvali a pošťuchovali. Bylo to strašné.“

Policie musela několika výtržníkům domluvit silou, načež skončili ve vazbě.

Poptávka v Číně je obrovská, sám nástupce Steva Jobse 4. února uvedl, že společnost není schopna v tak krátké době uspokojit všechny čínské zákazníky. Všechny zásoby byly hned několik hodin po zahájení prodejů vyprodány. Zákazníkům dle oficiálních zdrojů nezbývá nic jiného, než si vysněný iPhone objednat u oficiálního výrobce na internetu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

iPhone 4S: Čínské Apple store zasypala vejce. Zuřivý dav zaútočil

Hide picture