Menu
FANZINE.cz
Technologie

iPhone 4S: Siri zanedlouho možná trumfne i Knight Ridera

Peter Kačina

Peter Kačina

30. 12. 2011

FOTO: Siri iPhone4 AssistantUživatel: „Potřebuju schovat tělo.“ Siri: „Jaké místo hledáte?“ Rezervoár, železárna, důl, skládka, bažina… I tohle je jedna z mnoha už profláknutých hlášek od osobního asistenta Siri, ukrytého v iPhone 4S. TOPZINE.cz ví, čím vším dokáže Siri překvapit.

Foto: iphone 4S

iPhone 4S zdroj:Apple

Kdo by neznal seriál z devadesátých let Knight Rider a v něm legendárního Kitt-a. „Kitte, nastartuj a vyrážíme.“ Kdysi se tahle věta zdála jako čisté sci-fi, ovšem dnes je to uskutečnitelný scénář i díky Siri. Ale popořádku, jak to vše začalo. Když se představoval nový iPhone v říjnu, všichni očekávali iPhone 5, a ne jenom vylepšenou současnou verzi. Pro široké publikum to bylo velké zklamání, ovšem Siri stála za pokušení to vyzkoušet. Během prvních několika týdnů se na internetu objevovala hromada konverzací s touto hlasově ovládanou asistentkou.

Podívejte se také na obrovský smartphone velký jako dům!

Některým nadšencům ale nestačilo k zábavě jenom to, co dokázala vlastními silami Siri zvládnout. Rozhodli se, že přijou na kloub, jak že to vlastně funguje. Po chvíli pátrání odhalili princip fungování a taky jednu velkou bezpečnostní chybu, a tady to vše začalo.

Bezpečnostní chyba způsobila doslova revoluci na poli hlasového ovládání. Hackeři dokázali odchytit překlad hovořeného zvuku do slov a začali vymýšlet, co by se s tím dalo udělat. Jeden programátor byl inovativní v praktické oblasti. Inu, podívejte se sami, jak se startuje auto hlasem třeba i z tepla domova.

Ovšem kromě využívání funkčnosti Siri na iPhonu se začali na Androidu šířit její méně čí více povedené kopie. Tu první dokonce někdo splácnul do 24 hodin od uvedení 4S do prodeje. Ta nejaktuálnější a zatím bezkonkurenčně nejlepší (i když k Siri ji ještě kus chybí) je Cluzee.

Zjistěte, proč má Galaxy Nexus s Androidem 4.0 problémy

Pokud ovšem někdo neumí anglicky, tak si se Siri moc nepopovídá. Kuloární informace sice říkají, že podpora více jazyků přijde už brzo, ale bude to zdarma? A dočkají se ji i majitelé 4S, nebo až pětky? To vše zřejmě zodpoví až čas. Zatím ale je Siri bezkonkurenčně nejlepší hlasový pomocník, který je masově přístupný a rozhodně si zaslouží být bájným S v názvu iPhone 4S.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

iPhone 4S: Siri zanedlouho možná trumfne i Knight Ridera

Hide picture