Írán vyhlásil Západu videoherní válku. V nové hře zaútočí na Izrael

Íránce pobouřila mise ve hře Battlefield 3, ve které Spojené státy napadnou jejich zemi. Pomstít se rozhodli originálním způsobem. Vyvíjejí novou videohru s názvem Útok na Tel Aviv, hlavní město Izraele.

Battlefield 3 pobouřil kampaní týkající se tažení na Teherán Zdroj: distributor hry

Kasovní trhák velmi rozporuplných kvalit, Battlefield 3, rozvířil misí odehrávající se během vojenského tažení na hlavní město Íránu, Teherán, vlnu nevole v řadách místních pohlavárů. Státní National Foundation of Computer Games mobilizovala domácí vývojáře s cílem odvetného úderu v podobě hry Assault on Tel Aviv.

VGA 2011: Battlefield 3 není nejlepší hrou roku. V žádné z kategorií

Nápad vyvolal v zemi obří vlnu zájmu a spousta programátorů se na ni má dle oficiálních zdrojů hlásit dobrovolně.

Dle slov herní asociace Behrooze Minaeie je umístění válečné kampaně vedené proti Íránu nepřípustné. Představitelům vydavatele, tedy společnosti EA, byl adresován oficiální dopis s prosbou o nápravu situace. Odpověď na něj však nedorazila.

Vláda na tento fakt zareagovala zákazem prodeje této hry a pověřené orgány dohlížejí na to, aby se ilegální produkt nedostal na pulty obchodů. Samotná hra je zasazena do nedaleké budoucnosti a jedním z hlavních témat je vojenská invaze na území Íránu. Tamní orgány však pobouřila i přesto, že její vyznění je mezi řádky k samotné kampani negativní.

Írán vyhlásil Západu videoherní válku. V nové hře zaútočí na Izrael
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.