Menu
FANZINE.cz
Komiks

Islámská hrdinka v Americe, seznamte se s paní zázračnou, Ms. Marvel

Jan Šuška

Jan Šuška

27. 1. 2014

Marvel Comics - Ms. MarvelAmeričtí komiksoví tvůrci už zřejmě nevědí, jak vytvořit novou originální postavu. Proto se brzo dočkáme mladé americko-muslimské hrdinky, která hledá svůj smysl života.

Ms. Marvel se Americe těší přehnanému tajnůstkaření. Zdroj: Marvel Comics

Ms. Marvel se Americe těší přehnanému tajnůstkaření. Zdroj: Marvel Comics

Sérii o dospívající muslimské dívce bude psát G. Willow Wilson, který New York Times prozradil, že to může být docela riskantní. Je to, jako by šťoural do vosího hnízda. Údajně jej ale nápad nadchnul a pustí se do práce s nadšením.

Ms. Marvel, civilním jménem Kamala Khan, se má objevit v Marvel vesmíru, až dostane své nadpřirozené schopnosti. To může i nějakou sérii trvat. Zatím chtějí scenáristé ukázat čtenářům život muslimských teenagerů, kteří hledají sami sebe, svůj úděl a smysl bytí.

Komiks bude o univerzálních zkušenostech všech amerických teenagerů

Nepůjde však o nějakou filozofickou nauku či poetické dílo. Jde spíše o jakousi telenovelu a seriál pro teenagery se stejným problémem jako hrdinka. Marvel comics chce zřejmě vyzkoušet, co všechno jejich fanoušci vydrží.

Není to však poprvé, co se v americkém komiksu objevili hrdinové – cizinci. Američan libanonského původu Simon Baz převzal coby Green Lantern ochranu nad zemí u DC Comics v roce 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Islámská hrdinka v Americe, seznamte se s paní zázračnou, Ms. Marvel

Hide picture