Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Jaffský mistr Bra’tac se v létě vrátí do ČR. Zavítá na Festival fantazie

Martin Peška

Martin Peška

22. 3. 2013

FOTO: Tony Amendola v seriálu StargateAmerický herec Tony Amendola, který ztvárnil čestného bojovníka Bra’taca v seriálu Hvězdná brána, se chystá po necelých dvou letech opět do Česka. Od 28. června do 1. července bude hostem Festivalu fantazie v Chotěboři na Vysočině.

video
play-sharp-fill

„Prvním potvrzeným zahraničním hostem Festivalu fantazie 2013 je Tony Amendola, známý mj. jako mistr Bra’tac za Stargate SG-1, Edouard Kadame z Continuum a Gepetto z Once Upon a Time,“ uvedli ve středu pořadatelé největšího tuzemského setkání fanoušků sci-fi, fantasy a videoher. Festival fantazie se uskuteční tradičně v městečku na Vysočině v termínu od 28. června do 7. července.

Nebude to přitom poprvé, co Amendola přijede za fanoušky fantastiky do Česka. Na podzim roku 2011 se stal hostem pražského festivalu popkultury FanCity (více o jeho tehdejší návštěvě si můžete přečíst zde).

Tony Amendola se narodil do dělnické rodiny v New Haven v americkém státě Connecticut, kde také vyrůstal. Po studiích na Temple University ve Philadephii se přestěhoval v roce 1978 do Los Angeles a započal svou hereckou kariéru jako milovník v nahořklé divadelní komedii Eduarda de Filippa s názvem Filumina – manželství po italsku.

Jako představitel hlavních rolí na jevištích předních amerických regionálních divadel strávil 12 let. V roce 1989 si zahrál v seriálu Colombo a několika televizních filmech. Mohli jsme ho také vidět ve filmech Kokain, Hráči nebo Legenda o Zorrovi.

Od roku 1997 byl obsazen do vedlejší role, ve které proslul pro fanoušky sci-fi nejvíce. Stal se totiž jaffským mistrem Bra’tacem v seriálu Stargate SG-1, moudrým učitelem Teal’ca (hraje Christopher Judge) pocházejícím z planety Chulak. Podle seriálu je Bra’tacovi 146 let, na což je často poukazováno jako na velmi váženou hodnotu mezi jaffským lidem.

Tony má vášeň pro studium jazyků, umí španělsky a italsky. Je příznivcem jógy a milovníkem italské kuchyně. V současnosti žije v Lake Silver (čtvrti na východ od Hollywoodu v Los Angeles) se svou manželkou Judith.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaffský mistr Bra’tac se v létě vrátí do ČR. Zavítá na Festival fantazie

Hide picture