Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Jak dopadnou Hennenovi Elfové? Trolové stále útočí…

Redakce

Redakce

23. 1. 2011

Po nepatrném čekání se fanoušci dočkali dalšího dílu o kouzelných Elfech ze země Albenu.

V předchozích dílech série Elfové od německého spisovatele Bernarda Hennena sledovali čtenáři putování dvou elfích hrdinů, Farodina a Nuramona, za záchranou jejich velké lásky, mocné elfské kouzelnice Noroelle. Byli svědky krvelačných a krutých válek mezi troly a elfy, kde se hrdinsky vyznamenal lidský válečník Alfadas, syn hrdiny Mandreda Tordredsona, jež se pomocí kouzel dostal do magického Albenu.

Války s troly skončily, ale po pomstě lačnící stvůry se nevzdávají. Když mocná elfí královna Emerelle nechá zmizet jednu z hlavních albských stezek a tisíce trolích válečníků se zřítí do nicoty, mezerami proniknou do Albenu temné stíny, jež ničí vše kolem. Královna proto vysílá  mistra šermíře Ollowaina a lutinku Gandu do velké knihovny, aby zjistili, jak se těmto stvořením bránit.

Bernhard Hennen: Elfové

  • Die Elfen – kniha I. (2004, č. Elfové, Fantom Print 2008)
  • Die Elfen – kniha II. (2004, č. Elfové, Fantom Print 2009)
  • Elfen Winter – kniha I. (2005, č. Zima elfů, Fantom Print 2009)
  • Elfen Winter – kniha II. (2005, č. Zima elfů, Fantom Print 2009)
  • Elfenlicht – kniha I. (2006, č. Světlo elfů, Fantom Print 2010)
  • Elfenlicht – kniha II. (2006, č. Světlo elfů, příp. Fantom Print)

Sága Elfové z pera německého autora Bernharda Hennena vyšla poprvé v roce 2004 a téměř okamžitě se stala jednou z nejprodávanějších fantasy ság v Německu. Vydána byla v Itálii, Rusku, Holandsku, Španělsku, Francii a České republice, kde také zaznamenala velký úspěch.

Knihu, která v češtině nese název Světlo elfů, přeložila Svatava Kretková a obálku zhotovil Jan Patrik Krásný. Další díl ságy, která vzkřísila elfy, vychází v lednu v nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak dopadnou Hennenovi Elfové? Trolové stále útočí…

Hide picture