Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak fungují aplikátory etiket?

Redakce

Redakce

25. 11. 2022

Potřebujete označit etiketou vaše výrobky, ale po navýšení výroby už vaši zaměstnanci nestíhají? V následujících řádcích si ukážeme, kdy se vám vyplatí a jak fungují aplikátory etiket, díky kterým zvýšíte rychlost štítkování produktů a snížíte provozní náklady firmy.

K čemu jsou dobré aplikátory etiket?

Zdroj: Envato

Pokud vyrábíte, nebo obchodujete s výrobky z oblasti potravinářského, farmaceutického nebo jiného průmyslu, pravděpodobně dříve či později váš business dojde do stádia, kdy se vám už nevyplatí ruční lepení etiket a štítků na vaše produkty. Právě pro tyto účely slouží automatické aplikátory etiket, které usnadní práci vašim zaměstnancům a sníží náklady na označení vašich výrobků.

Jak funguje aplikátor etiket?

Etiketovací hlava aplikátoru je umístěna nad předměty, které se pohybují po páse. Při průjezdu je zboží snímáno čidlem, které spustí pohyb etiketovací hlavy směrem k předmětu. Poté je etiketa zachycena na obal a hned poté uhlazena tak, aby lépe držela. Kvalita nalepení závisí na konkrétním aplikátoru, ale také na povrchu, na který se etiketa lepí. Aplikátor je vždy nutné nastavit tak, aby odpovídal specifikaci povrchu, na který se lepí (krabice, lahve, plechovky a další obaly). Výsledkem budou rychle a precizně označené výrobky a více spokojených zákazníků!

Vsaďte na řešení od profesionálů

Zdroj: Envato

V Česku se distribucí aplikátorů etiket, ale i další techniky pro označení výrobků zabývá firma Arcon, která je hlavním distributorem strojů pro tisk a aplikaci etiket značky Domino UK Ltd. V její nabídce najdete základní i pokročilé aplikátory etiket pro různé druhy obalů. Kontaktujte specialisty na etikety z firmy Arcon a najděte společně to nejlepší řešení pro vaši firmu!

Mezi nejprodávanější etiketovací stroje patří např. aplikátory z řady Intrex pro rychlé etiketování vašich výrobků a paletový aplikátor etiket M230i, který zvládá tisk i polep jednoho či více štítků na paletu. Ten se hojně využívá v potravinářském a nápojovém průmyslu. Dalším oblíbeným řešením jsou aplikátory Domino M-Série, které kombinují tiskárnu a aplikátor, který si poradí i se skupinovým balením, jako jsou např. rodinné balení plastových lahví v plastové folii.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak fungují aplikátory etiket?

Hide picture