Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak nastavit okamžité nahrávání fotek z mobilu na Google+? Je to snadné

Zdeněk Král

Zdeněk Král

9. 3. 2013

Současné mobily mají vynikající fotoaparáty, kterými pořídíme kvalitní snímky. Kromě toho, že vaše fotografie můžete jednotlivě přímo z telefonu sdílet nebo posílat e-mailem, se dají také hromadně zálohovat do různých webových úložišť.

Nastavit okamžité nahrávání je jednoduché, nemusíte se potom bát, že o fotky přijdete. Zdroj: ilustrační foto, Samsung

Nastavit okamžité nahrávání je jednoduché, nemusíte se potom bát, že o fotky přijdete. Zdroj: ilustrační foto, Samsung

Nahrávat můžete veškeré fotky a všechna videa, která telefonem pořídíte, a to buď opravdu okamžitě, nebo jen ve chvíli, kdy jste připojeni přes Wi-Fi.

Důležité také je, že dokud fotku z počítače nenasdílíte, uvidíte ji pouze vy. Okamžité sdílení fotky nahrává neveřejně a nemusíte se bát, že na veřejné síti skončí i ty obrázky, které ukazovat nechcete.

Nastavení Okamžitého nahrávání je jednoduché. Potřebujete mít účet na Googlu, veřejný profil (i když fakticky na Google+ samozřejmě aktivní být nemusíte) a telefon s OS Android a nainstalovanou oficiální aplikací Google+. Pak už máte k dispozici 5 GB místa.

  1. Až se přihlásíte, tak na hlavní obrazovce aplikace zmáčkněte na telefonu tlačítko, které vyvolává nabídku možnosti, a vyberte volbu Nastavení.
  2. Jedna z voleb, která se na nové obrazovce objeví, se jmenuje Okamžité nahrávání. Klikněte na ni.
  3. Úplně nahoře můžete posuvníkem nastavit, jestli je funkce Okamžité nahrávání zapnutá (posuvník vpravo), nebo vypnutá (posuvník vlevo). Přetažením doprava funkci zapněte.
  4. Nyní můžete upravovat nastavení Okamžitého nahrávání. Volba Změnit velikost ukládání vám umožní zvolit, jestli se mají obrázky nahrávat v plné velikosti, v jaké je mobil vyfotí, nebo zmenšovat. Z hlediska spotřeby dat jsou ještě důležitější možnosti Kdy nahrát fotkyKdy nahrát videa.
  5. Kliknutím na volbu si můžete vždy vybrat, jestli se fotky budou nahrávat opravdu hned, a to i v případě, že jste připojeni přes mobilní síť (opatrně na FUP), nebo jen v případě, že surfujete přes Wi-Fi.
  6. Stejné nastavení můžete provést u videí, která jsou pochopitelně z hlediska dat ještě mnohem náročnější.
  7. Pokud chcete, můžete také Nahrát vše rovnou. Stačí kliknout na poslední volbu úplně dole.

Až budou snímky nahrané, najdete je na svém profilu Google+ v sekci Fotky, každý den se bude vytvářet nové (soukromé) album Okamžité nahrávání. Nejnovější verze Androidu a aplikace Google+ také na úspěšné dokončení nahrávání upozorňují v notifikační liště telefonu.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/navod-okamzite-nahravani-google-plus/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak nastavit okamžité nahrávání fotek z mobilu na Google+? Je to snadné

Hide picture