Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Jak se starat o zuby vašeho psa?

Stejně jako u lidí i u psů může být špatná ústní hygiena zdrojem mnoha problémů. Zubní plak a kámen se mohou postupně hromadit, což může vést k zánětu dásní a způsobit bolest a krvácení. Pokud se tato situace neřeší, mohou se bakterie z ústní dutiny dostat do krve a poškodit orgány, jako jsou játra, srdce a ledviny, proto je potřeba se o zuby starat i u vašeho mazlíčka.

Jak pečovat o zuby psa?

Pravidelné čištění je základ. Nejlepší je začít s čištěním zubů již od štěněte, aby si pes na tento proces zvykl. Používejte k tomu speciální zubní kartáčky pro psy nebo měkké kartáčky určené lidem. Důležité ovšem je používat speciální pastu pro pejsky, protože ty lidské mohou být naopak ke škodě.

Druhým důležitým faktorem je strava. Vyberte si krmivo s vyšším obsahem bílkovin a nižším obsahem sacharidů, což pomůže snížit tvorbu zubního plaku. Existují také hypoalergenní granule pro psy, které jsou vhodné pro psy s citlivým trávicím traktem a jsou bohaté na výše zmíněné živiny. Rozhodně se také zaměřte na to, abyste minimalizovali přísun cukrů a sacharidů. Ty totiž jsou hlavními zdroji potravy pro bakterie v ústní dutině.

Existují i méně známé možnosti

Věděli jste například, že můžete použít čisticí žvýkačky? Ty pomáhají odstraňovat zubní plak a zlepšují dech psa. Existují různé druhy, je proto důležité vybrat si kvalitní produkt s dostatečnou tvrdostí. Používat se mohou po každém jídle. Pokaždé, když si tedy dá granule pro psy, mějte po ruce žvýkačku.

Poslední možností jsou ústní vody. Ty mohou pomoci odstraňovat zubní plak a zlepšovat dech psa. Je důležité si vybrat ústní vodu speciálně navrženou pro psy, aby se zabránilo použití přípravků, které jsou pro ně nebezpečné. Proto vždy pečlivě zkontrolujte složení, než psovi cokoliv podáte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se starat o zuby vašeho psa?

Hide picture