Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak si nastavit domovskou stránku v Google Chrome? Stačí šest kliknutí

Zdeněk Král

Zdeněk Král

16. 2. 2013

Tlačítko Domů je v Google Chrome trochu schované, stejně tak může méně zkušeného uživatele překvapit, co za stránky se vlastně otevře při spuštění prohlížeče. Nastavení je otázkou několika vteřin.

Pokud vám v prohlížeči Google Chrome chybí tlačítko Domů a chcete, aby se domovská stránka zobrazovala při spuštění aplikace, není to vůbec žádný problém. Na nastavení domovské stránky potřebujete šest kliknutí, nastavení takzvané relace při spuštění je ještě jednodušší.

<Klikněte na obrázek, abyste zobrazili plnou velikost>

 

Úplně vpravo vedle adresního řádku je tlačítko Přizpůsobení a ovládání Google Chrome. Má podobu tří vodorovných čar, které symbolizují položky v nabídce. Klikněte na něj a zvolte položku Nastavení.

Můžete také do adresního řádku napsat adresu chrome://settings

 

Hned na první stránce, která se objeví (Nastavení), uvidíte uprostřed v sekci Vzhled volbu Zobrazit tlačítko Domovská stránka. Zaškrtněte ji. Objeví se volba, která umožní nastavit konkrétní domovskou stránku (automaticky se jako domovská stránka nastaví Nová karta). Klikněte na modrý odkaz Změnit.

 

Pokud chcete, aby se místo Nové karty zobrazovala nějaká konkrétní webová stránka, zaškrtněte v okně, které se otevřelo, volbu Otevřít tuto stránku a vepište adresu požadovaného webu. Kliknutím na OK změny uložíte.

Tím máte nastavenou domovskou stránku a zobrazení tlačítka Domů, které je teď tradičně vedle adresního řádku u tlačítek Zpět/Vpřed a Obnovit.

Klávesové zkratky pro Chrome a Firefox výrazně urychlí práci v browseru

Ještě můžete nastavit, které stránky se mají otevřít, když prohlížeč Chrome spustíte.

 

Hned nad sekcí Vzhled se nacházejí volby Po spuštění.

Otevřít stránku Nová karta překvapivě otevře stránku Nová karta, Pokračovat na konci předešlé relace znamená, že když zavřete Chrome s několika otevřenými kartami (panely), při dalším spuštění se všechny znovu otevřou a vy pokračujete v práci tam, kde jste skončili.

Třetí možností, která je zvýrazněná na obrázku, je Otevřít konkrétní stránku nebo skupinu stránek. Pokud kliknete na modrý odkaz  Skupina stránek, můžete zvolit, které webové stránky se automaticky načtou při spuštění Chrome.

 

Do bílého pole zadáte adresu stránky, kterou chcete načíst. Po kliknutí do prázdného prostoru pod ním se objeví formulář, kterým můžete případně přidávat další a další weby, v případě že chcete, aby se jich spouštělo víc.

Nastavení opět potvrdíte kliknutím na OK.

Jestli vás v prohlížeči nebo jinde něco trápí a potřebujete poradit, dejte nám vědět na Facebooku nebo Google+.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Jak si nastavit domovskou stránku v Google Chrome? Stačí šest kliknutí

Hide picture