Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak si nastavit domovskou stránku v Internet Exploreru? Je to snadné

Zdeněk Král

Zdeněk Král

18. 2. 2013

Internet Explorer už dávno není tragická parodie na prohlížeč, nové verze se povedly. Nastavení domovské stránky je velmi jednoduché, s naším návodem to zvládne i nezkušený uživatel.

Nastavení domovské stránky je krásně jednoduché, jen trochu schované. Zdroj: ilustrační foto, Microsoft.com

Nastavení domovské stránky je opravdu jednoduché, jen trochu schované. Zdroj: ilustrační foto, Microsoft.com

V nejnovější verzi se tlačítko Domů přesunulo poněkud matoucně doprava, ale samotné nastavení domovské stránky je tak jednoduché, že na vysvětlení postupu stačí dva obrázky.

<Klikněte na obrázek, abyste zobrazili plnou velikost>

domovska-stranka-ie-1-maly

Úplně vpravo nahoře pod vypínacím křížkem klikněte na ozubené kolečko (Nastavení, lze také použít klávesovou zkratku ALT+X). Zvolte honosně pojmenovanou položku Možnosti Internetu.

domovska-stranka-ie-2

Na záložce Obecné vepište do pole Domovská stránka požadovanou adresu. Pokud jich vložíte víc (každou na samostatný řádek), pak se při stisku tlačítka Domů vždycky načtou všechny. Až adresu napíšete, potvrďte nastavení stiskem Použít a OK.

Všimněte si také níže volby Po spuštění. Volba Začít záložkami z poslední relace znamená, že když zavřete IE s několika otevřenými panely, při dalším spuštění se všechny znovu otevřou a vy pokračujete v práci tam, kde jste skončili. Začít domovskou stránkou pak logicky při spuštění Exploreru načte domovskou stránku, případně domovské stránky.

Používáte Chrome? Na nastavení domovské stránky v Google Chrome stačí šest kliknutí

Internet Explorer vám dává ještě jednu možnost, jak domovskou stránku změnit nebo k současným přidat novou.

domovska-stranka-ie-3-maly

Při prohlížení stránky, kterou chcete mít jako domovskou, klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Domů a vyberte možnost Přidat nebo změnit domovskou stránku.

domovska-stranka-ie-4-maly

První volba změní současnou domovskou stránku (nebo stránky) na tu, kterou právě prohlížíte. Druhá ji přidá k současným a bude ji s ostatními otevírat, pokud kliknete na tlačítko Domů. Výběr potvrdíte stiskem Ano.

Jestli vás v prohlížeči nebo jinde něco trápí a potřebujete poradit, dejte nám vědět na Facebooku nebo Google+.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si nastavit domovskou stránku v Internet Exploreru? Je to snadné

Hide picture