Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak si schovat zajímavé články na později? Využijte šikovnou aplikaci

Miloš Kodýdek

Miloš Kodýdek

24. 2. 2013

Předvedeme vám, jak si uchovat zajímavé články na později a pohodlně si je vychutnat v libovolném zařízení.

Aplikace pocket patří k nejrošířenějším read it later programům. Zdroj: Web vývojářů

Aplikace pocket patří k nejrošířenějším „read it later“ programům.

Stává se vám často, že na síti naleznete zajímavý článek, ale právě nemáte čas si ho celý přečíst? Ukládat text a tahat se s ním na flash disku se vám zdá příliš neohrabané a mezi stovkami záložek v prohlížeči už ho pravděpodobně nikdy nenajdete? Máme pro vás veskrze elegantní řešení a návod, jak ho zprovoznit.

Pro případy, kdy si chcete zajímavý text vychutnat později, byly vynalezeny programy příhodně nazvané „Read it later“ (přečti si později). Dnes si představíme ten z uživatelsky nejpříjemnějších – Pocket.

Čtěte také: 3Doodler je první pero na světě, které vám umožní kreslit ve třech dimenzích

Jak to tedy celé funguje? Když narazíte na zajímavý článek, stisknete v prohlížeči tlačítko. Článek se uloží do vaší kapsičky ve formátu zbaveném reklamních lišt a jiného balastu.

Texty jsou pak přístupné na jakémkoli zařízení, kde máte Pocket nainstalovaný. Štavnatou třešničkou na dortu je fakt, že si uložené články přečtete i offline.

Srovnání stejného článku zleva: neuložený článek v prohlížeči, článek uložený aplikací Pocket, zobrazení na tabletu s androidem. Zdroj: vlastní

Srovnání stejného článku zleva: neuložený článek v prohlížeči, článek uložený aplikací Pocket, zobrazení na tabletu s androidem. Zdroj: vlastní

Pocket je skutečně multiplatformní. V současné době podporuje prohlížeče v PC i Macu a zároveň existují aplikace pro android, iOS i některé čtečky. Program je skvělý i pro notorické sběratele. Umožňuje vytvořit si kolekci oblíbených článků a orientovat se v nich pomocí tagů a záložek.

Jak tenhle malý zázrak zprovoznit? K provozu vám stačí rozšíření pro váš prohlížeč. Pokud si chcete články číst i na vašem smartphonu, tabletu či dokonce čtečce tak i příslušnou aplikaci pro něj.

Nepřehlédněte: Představujeme PlayStation 4: čeká nás nová generace herní zábavy od Sony

Všechny jsou k dispozici na stránce programu. Jen uživatelé Internet Exploreru spláčou nad výdělkem a nezbude jim než používat desktopovou aplikaci. Samotná instalace se samozřejmě liší podle typu prohlížeče.

My si předvedeme, jak aplikace funguje v prohlížeči Chrome. Po instalaci z výše uvedeného odkazu či google web storu se vám na liště vedle adresního řádku vytvoří tlačítko aplikace Pocket.

Takhle vypadá náhled článků v prohlížeči. Zdroj: vlastní

Takhle vypadá náhled článků v prohlížeči. Zdroj: vlastní

Stačí jeden stisk a právě zobrazená stránka se vám uloží do složky pro pozdější čtení. Články si můžete potom prohlížet i v samotném prohlížeči. Jak už bylo řečeno, pokud si chcete uložené články přečíst na jiném zařízení, musíte si do něj nainstalovat příslušnou verzi aplikace.

Těm, kteří chtějí šetřit datový tarif nebo dávají přednost holým textům bez obrázků, můžeme doporučit konkurenční službu Instapaper.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si schovat zajímavé články na později? Využijte šikovnou aplikaci

Hide picture