Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak si užít sledování filmů na maximum

Pokud se vám zrovna nechce do kina, ale přitom byste si rádi zpříjemnili nejeden letní či zimní večer, bude to chtít dobrou aparaturu, aby filmy stály za to. Na co se zaměřit při výběru televize a ozvučení?

Pořádná televize je základ

Na trhu se nabízí široké množství televizí s různými úhlopříčkami. Záleží tedy na vás, jak velkou přesně chcete televizi, ale v případě, že jí bude využívat celá rodina, nedělejte v tomto ohledu kompromisy, i velké televize dnes již seženete prakticky za pár korun. Doporučujeme ovšem televize okolo 50″.

To hlavní je samozřejmě technologie zobrazení a rozlišení. Dnes jsou oblíbené OLED nebo QLED TV s rozlišením 4K, nebo dokonce 8K, které ovšem stále nemá řádné využití. 4K dnes využijete zvláště, pokud holdujete službám jako Netflix či HBO GO.

A jak je to s chytrými televizemi? Můžete je připojit na domácí Wi-Fi či kabelem k internetu a dostat se tak k dávce aplikací jako je právě Netflix a další. Důležitý je operační systém, jaký televize používá. Obvykle se jedná o proprietární systémy výrobce, jako je Tizen (Samsung). Narazit ale můžete i na Android TV. Pokud už jste televizi vybrali, určitě doporučujeme zkontrolovat seznam aplikací, které lze do TV dostat.

Pro fanoušky lze k televizi připojit třeba Apple TV.  Nezapomeňte, že televize by ale v každém případě měla zvládat příjem nového digitálního vysílání DVB-T2.

Nepodceňujte zvuk

Samotná televize v sobě samozřejmě má zabudované reproduktory, ovšem pokud si chcete filmy opravdu užít, měli byste uvažovat nad domácím kinem nebo alespoň soundbarem. Na trhu naleznete nespočet tzv. 3D domácích kin, která sestávají z několika reproduktorů a subwooferu (2.1, 3.1, 5.1, 7.1). Reproduktory do místnosti rozmístíte tak, aby vás obklopovaly, a filmový zážitek je nezapomenutelný.

Další možností jsou soundbary, které vynikají dobrým poměrem ceny a výkonu, navíc nezaberou tolik místa jako domácí kina. Můžete pořídit samostatný soundbar, nebo soundbar spolu se subwooferem, který je nejčastějším řešením. Soundbar vás dokáže mnohem lépe vtáhnout do filmu a jistě je dobrou volbou i pro ty, kteří nemají místo na domácí kino.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak si užít sledování filmů na maximum

Hide picture