Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Jak si zajistit ve své dílně řád

Každý kutil má mít ve své dílně řád, aby mohl najít, co potřebuje. Mít vše hezky uspořádané do polic, šuplíků, beden a háčků, podle různých kategorií. K uspořádání nářadí, pomůcek a různého vybavení je mnoho. K nastolení pořádku se využívají stohovatelné plastové boxy, organizéry a variabilní závěsné věšáky.

Při hledání regálového úložného prostoru ať už do garáže, dílny, pracovny, skladu nebo do ateliéru, je velmi důležité se hlavně dívat po rozměrech, nosnosti, typu materiálu a jak se dá namontovat a kam ho umístit. A také si předem rozhodněte, na co všechno budete chtít sestavu používat. Pokud máte volné místo na zdech, připevněte si sem speciální lišty nebo různé desky. Některé se vyrábí speciálně s magnetickými vlastnostmi. Na tyto desky se pak připínají kovová náčiní – jako jsou klíče, pilníky, dláta, šroubováky a jiné!

Rozměry a montáž

Na trhu a v nabídce různých hobbymarketů můžete najít různé typy regálových systémů. Některé mají už předem jasně daný rozměr konstrukcí i jejich polic. U takovýchto výrobků už není možné jejich části kombinovat. Pak tu máte ty, které jsou variabilní a můžete je seskládat podle svých možností – možnost nastavení výšky regálu, zvolíte si šířku i uzpůsobit nosnost polic.

Kromě možných rozměrů, se ale dívejte i na nosnost polic. K čemu vám bude police, která unese max. 25 kg, když potřebujete minimální hmotnost 100 kg. Police jsou nejčastěji vyrobené z kovu, tvrzené dřevotřísky nebo dřevovláknité desky.

Kovové regály do garáže jsou velmi pevné a stabilní a mají největší nosnost. Kovová konstrukce je vyráběná ze surového nebo pozinkovaného ocelového plechu, který je ošetřený práškovou nátěrovou hmotou.

Dřevěné varianty

Na druhou stranu tu máme regály vyrobeny zcela ze dřeva. Jsou pevné, stabilní a dodávají přírodní prvek do místnosti. Nejoblíbenější jsou výrobky z masivu, aniž by prošli povrchovou úpravou. A nakonec jsou nám k dispozici plastové regály, které se velmi snadno sestavují a jsou lehké, takže se i lehce přenášejí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si zajistit ve své dílně řád

Hide picture