Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

Jak to dopadne s Cersei a Jamiem ze Hry o trůny? Možná napoví jedna z fanouškovských teorií

Redakce

Redakce

11. 6. 2016

Podle části fanoušků oblíbeného seriálu je incestní vztah mezi Jamiem a Cersei jednou z věcí, která tam nemusela být. Je pravdou, že se kvůli tomu ve Hře o trůny rozběhlo spoustu špatného. Podle jedné z fanouškovských teorií ovšem nakonec přijde pád hlavně pro milence samotné.

Co se tedy přesně má stát? Podle této teorie to nakonec bude Jamie, kdo zabije Cersei, ještě předtím, než sám umře. I když mnozí věří, že Daenerys převezme žezlo po svém otci a stane se Šílenou královnou, tato teorie říká, že to bude Cersei, kdo půjde v Aerysových stopách.

Nakonec zemře Cersei i Jamie

Podle teorie Cersei zešílí a pokusí se zničit Královo přístaviště tak, že jej zapálí. Následně ji Jamie zabije – tak, jako to udělal s Aerysem. A nakonec zemře i Jamie – buď uhoří v plamenech, anebo bude někým zabít. Zdá se vám to bláznivé? Ovšem prý existuje důkaz, že k tomu skutečně dojde.

Stejně jako Šílený král, i Cersei je paranoidní. Vidí nepřátelé všude kolem sebe a snaží se je zničit dřív, než oni zničí ji. Její obavy pramení zejména z proroctví, které si vyslechla jako mladá dívka od postavy přezdívané Maggy Žába. Mnoho Cerseiných činů ostatně bylo motivováno tímto proroctvím a ona je z něho zoufalejší čím dál více, jelikož jednotlivé věštby se postupně naplňují.

Proroctví Maggy Žáby

Co tedy kdysi věštila Maggy Žába? Plné proroctví znělo takto:

  • Cersei se neprovdá za prince, ale za krále (V té době se očekávalo, že Cersei se vdá za prince Rhaegara Targaryena. Ten si však později vzal Eliu Martell a poté byl zabit Robertem Baratheonem, který se následně stal králem – a Cerseiným manželem.)
  •  Král bude mít 20 dětí (v knize 16) a Cersei 3 (Robert měl mnoho nemanželských dětí, i když přesný počet není znám, Cersei pak skutečně měla do doby vztahu s Jamiem tři děti: Joffreyho, Myrcellu a Tommena.)
  • Mladší a krásnější královna by jí mohla vzít vše, co je jí drahé (Tato část proroctví vysvětluje Cerseinu nedůvěru k Sanse a Margaery, kandidátkou by ovšem mohla být i Daenerys.)
  • Cerseiny děti budou nosit korunu a zemřou dříve než ona (Joffrey se stal králem a poté zemřel, princezna Myrcella, která se zasnoubila s princem Dorne, je už také po smrti (i když v knize prý ještě žije). Jediný z dětí, kdo zůstal naživu, je tedy král Tommen. Zatím.)
  • Cersei se bude utápět ve smutku ze smrti posledního dítěte a nakonec ji uškrtí „valonqar“

Kdo je valonqar?

A kdo tedy bude onen „valonqar“, kterého se Cersei děsí? Podle ní je to Tyrion. Ovšem zmiňovaná teorie vsází na Jamieho, který je ostatně také vhodným kandidátem. Kdo však bude nakonec skutečně zodpovědný za Cerseinu smrt, na to si ještě budeme muset chvíli počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak to dopadne s Cersei a Jamiem ze Hry o trůny? Možná napoví jedna z fanouškovských teorií

Hide picture