Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak vybrat hodinky? S našimi tipy nesáhnete vedle!

Hodinky pro sebe zpravidla nekupujeme každý den. Když už se rozhodneme udělat si radost, pak pro sebe vybíráme společníka klidně i na několik let. Chceme hodinky, které bude radost nosit obtočené okolo zápěstí. Takové, které budou nejen dobře vypadat, ale na které bude spoleh. Pokud uvažujete nad tím, že si koupíte nové hodinky, pak vám s jejich výběrem rádi pomůžeme.

Vybírejte značky, na které se můžete spolehnout

Hned první rada je možná ta nejsignifikantnější – při výběru hodinek dejte přednost takovým značkám, na které se můžete spolehnout. Hodinářské značky vás totiž nezklamou, mají už něco za sebou a dá se jim věřit. Jednou z takových jistot mohou být hodinky Zeppelin.

Málokdo by tuhle kolosální značku neznal nebo by o ní někdy neslyšel. Rozmanitost hodinek hrdě se pyšnících touto značkou je takřka dechberoucí a uspokojit dokáže i ty nejnáročnější uživatele. Hodinky jsou známé svým současným, ale stále dobovým designem. Kožené ručně šité řemínky jen dokazují, že s touto značkou zkrátka nemůžete udělat chybu.

Jen na ozdobu nebo i něco víc?

Zatímco někdo pro sebe vybírá hodinky jen čistě jako módní doplněk, jiný od nich očekává i něco navíc. Hodně tedy záleží na tom, k čemu budete hodinky nejčastěji využívat.

Je velký rozdíl v tom, jestli jste sportovec, který pro sebe hledá odolné parťáky pro veškerá sportovní dobrodružství. Nebo jestli jste společenský člověk, který většinu času tráví v nóbl společnosti a elegantním oblečení. Od toho se musí odvíjet i vaše hodinky, které nebudou jen ukazatelem času, ale i ozdobou vašeho zápěstí.

V tomto ohledu vás nadchnou stylové hodinky Timex. Tahle značka dokáže uspokojit jak muže, tak i ženy. V její nabídce najdete nejen hodinky vhodné pro každodenní nošení, ale i fitness či turistické hodinky nebo elegantní modely.

Hodinky

Zdroj: Shutterstock

Na materiálu záleží

Jestli by se na něčem u hodinek šetřit určitě nemělo, pak je to materiál, ze kterého jsou vyrobeny. A to nejen hodinky, ale také tahy nebo řemínky. Zajisté vás okouzlí hodinky Zeppelin, které mají kožené a navíc ručně šité řemínky. Mezi kvalitní materiál lze zařadit nerezovou ocel, která u hodinek známých značek jasně dominuje. Pro hodinky je skvělou volbou také titan.

Tip: Označení 316L vás informuje o tom, že máte co do činění s nerezovou ocelí, na kterou reaguje opravdu jen hrstička jedinců a drtivá většina lidí s nimi nemá žádný problém.

Rozhodující může být i cena

Obecně je pro mnoho lidí při nákupu rozhodujícím faktorem cena. Nutno ale podotknout, že hodinky nekupujete každý den. Dokonce ani každý týden nebo měsíc. Po finanční stránce se pohybují různorodě. Stylové hodinky Timex seženete už od několika stovek, zrovna tak ale značka nabízí i modely za několik tisíc. Na hodinkách se nevyplatí šetřit.

Pozor na sklíčko

I když se to může jevit jako zanedbatelný detail, není tomu úplně tak. I sklíčko na hodinkách si zaslouží vaši pozornost. Opět se zamyslete nad tím, kde se budete společně s hodinkami pohybovat. Pokud převážnou většinu času trávíte někde v kanceláři nebo třeba jezdíte autem, vystačíte si s hodinkami majícími minerální sklíčko (dosahuje 6. stupeň tvrdosti).

Naopak, pokud se pohybujete v prašném prostředí, máte manuální práci a je zde riziko, že by se hodinky mohly poškrábat, vyberte si takový model, jehož součástí bude safírové sklíčko. Možná je to finančně nákladnější, ale safírová sklíčka mají stupeň tvrdosti devět a dají se tak poškrábat jen nerostem stejné tvrdosti.

K čemu je budete nosit?

V neposlední řadě při výběru hodinek myslete i na to, co k nim budete nosit. Elegantní hodinky se hodí k obleku a šatům. Každodenní hodinky ustojí polokošile i běžná trička nebo halenky. Pokud jste sportovní typ a nejčastěji nosíte trička, mikiny a podobně, vyberte si fitness hodinky, které krásně doladí váš look.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat hodinky? S našimi tipy nesáhnete vedle!

Hide picture