Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Jak vybrat praktickou a stylovou domácí knihovnu?

Pro každého knihomola a vášnivého čtenáře je důležité mít své vlastní místo v domácnosti, kam může ukládat všechny své cenné poklady knižního světa. Domácí knihovna je zároveň jednoduchý interiérový prvek, který může obyčejný obývací pokoj změnit na stylové kulturní centrum domova s příjemnou atmosférou s knihami v pozadí. Jaké jsou aktuální praktická a stylová řešení při výběru domácí knihovny?

Na co nezapomenout

Než se pustíme do samotných tipů na různé designové návrhy domácích knihoven, je třeba mít na paměti praktičnost a účelnost celého tohoto kusu nábytku. Pokud čtenář vlastní opravdu velké množství knih, nesmí opomenout dostatečnou nosnost knihovny, aby se poličky pod tíhou knižních příběhů neprolomily. S tím souvisí volba kvalitního materiálu knihovny, ať už z pevného dřeva nebo kovu – širokou nabídku má například Nábytek Möbelix. A v neposlední řadě je důležité myslet také na rozměry samotných poliček, aby odpovídaly velikosti uložených knih.

Tip: V případě vysoké knihovny je praktické a interiérově zajímavé přidat žebřík nebo pevný stupínek jako součást vybavení knihovny. Nabízí je třeba obchod Asko Nábytek, kde je lze pořídit za výhodné ceny a prohlédnout si je v Asko Nábytek letáku.

Rohová knihovna

V dnešní době čím dál větší počet lidí bydlí v menších bytech a domech, proto je praktickým i designovým řešením rohová knihovna, která šetří prostor v domácnosti. Vejde se do ní velké množství knih a dvě křídla knižních polic v rohu místnosti jsou chytrou minimalistickou prostorovou alternativou klasických knihoven. V rámci rohové knihovny je také jednoduché přidat jedno či dvě křesílka a malý konferenční stolek a vytvořit tak útulný čtenářský koutek. Velký výběr stylů rohových knihoven nabízí obchod Sconto Nábytek, kde lze využít Sconto Akce a ušetřit při vybavování domácnosti.

Ideální barva knihovny

Je důležité dbát na to, aby domácí knihovna ladila barevně a stylově se zařízením místnosti či celé domácnosti, či alespoň nenarušovala již dané barevné sladění bytu/domu. Oblíbené jsou tedy světlé barvy všech druhů dřeva, neutrální barvy jako šedá nebo bílá a nejsvětlejší odstíny všech barev. Všechny tyto možnosti jdou různě designově kombinovat a spojovat s černým nebo zlatým kovem. Populární je především bílá knihovna díky své jednoduchosti a snadnému barevnému začlenění do domácnosti. Velký výběr nabízí třeba IKEA, kde v kategorii IKEA knihovna lze najít spousty různých stylů a barevných provedení v IKEA letáku.

Knihovna z palet

Palety se v posledním desetiletím staly velmi oblíbeným netradičním designerským nástrojem především díky své široké škále využití, jednoduché dostupnosti a nízké ceně. Ať už se jedná o klasické palety nebo různé alternativy jako dřevěnné bedýnky, taková knihovna z palet upoutá pozornost každého návštěvníka domácnosti. Sehnat palety lze snadno a designově dotvořit podle sebe je na každém kutilovi, případně je možné využít nabídku paletového nábytku na Alza.cz s návody a tipy na jejich využití.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat praktickou a stylovou domácí knihovnu?

Hide picture