Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Jak vypadá představa Železného trůnu podle G.R.R. Martina?

Jan Uhlík

Jan Uhlík

11. 7. 2013

Trůn podle MartinaŽelezný trůn ze seriálu Hra o trůny se stal jeho nejznámějším symbolem. Tvůrci seriálu vymysleli na pohled sympatický design. Jak by ale měl vypadat podle představ autora?

Trůn

Podoba trůnu, která se nám vštípila do mysli. Zdroj: HBO

Když se řekne Hra o trůny, tak si ihned většina z nás vybaví železné křeslo vytvořené podle pověsti ohněm největšího z draků Baleriona a tisíce mečů padlých nepřátel. Tvůrci vymysleli velice krásný trůn, jenže G.R.R. Martin, otec knižní předlohy, vidí jeho podobu úplně jinak.

„Není to Železný trůn, který vidím, když pracuji na Vichrech zimy a také nechci, aby ho tak viděli čtenáři. Způsob, jakým se trůn popisuje v knihách, je zcela rozdílný. Obrovský, mohutný, černý, zkroucený se strmými železnými schody a sedadlem, z kterého král shlíží na všechny návštěvníky…můj trůn je vzpřímená bestie tyčící se do obrovské místnosti, ošklivá a asymetrická,“ řekl Martin o své představě trůnu.

Trůn podle Martina

O projekci Martinových myšlenek se postaral umělec Marc Simonetti. Zdroj: http://marcsimonetti.deviantart.com/

Martin pracoval se spousty výtvarníků na grafickém vyobrazení jeho trůnu. Žádné z nich se mu nelíbilo na tolik, jako to, které nedávno zveřejnil na svých stránkách. Obraz vytvořil umělec Marc Simonetti. Podle Martina je toto dílo pravou projekcí jeho myšlenek. „Odteď budu každého malíře, který bude žádat o radu, odkazovat na tento obraz.“

Pokud patříte mezi velké fanoušky, tak nejenom, že si můžete pořídit hrníčky nebo trička s tématikou trůnu, ale jestli se chcete cítit jako Joffrey, tak pro vás HBO připravila i jeho 1:1 repliku. Sami považte, zdali by se investice vyplatila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vypadá představa Železného trůnu podle G.R.R. Martina?

Hide picture