Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Jak vypadal alternativní konec Strážců Galaxie? Režisér James Gunn se rozpovídal

Kristina Friday

Kristina Friday

13. 11. 2014

Strážci Galaxie se stali letos druhým nejúspěšnějším snímkem ve světových kinech (hned po čtvrtých Transformers) a vůbec nejúspěšnějším filmem v USA (následovaným další marvelovkou – Captain America: Návrat prvního Avengera). Již od 3. prosince budete moci tuto nezvyklou partičku (anti)hrdinů vlastnit na DVD a v rámci tiskové konference k jejímu vydání se režisér James Gunn rozpovídal o alternativním konci a Marvel zveřejnil pár bonusových videí.

Rocket i Groot si získali srdce fanoušků po celém světě. Zdroj: Marvel

Rocket i Groot si získali srdce fanoušků po celém světě. Zdroj: Marvel

Závěrečná scéna Strážců Galaxie je dokonalá sama o sobě. Svět je zachráněn, Peter sebere odvahu, aby otevřel poslední dárek od své matky a celá parta se vydává vzhůru do nekonečna a ještě dál. Ah, to už jsme zase někde jinde… Ovšem stačilo málo a vše mohlo být jinak.

„Tři postavy byly nakonec vystřiženy  [z Ain’t No Mountain High Enough scény]: Nebula, Sběratel a dědeček Quill. Ohledně Nebuly a Sběratele jsme se rozhodli, že byli tak nějak za záporáky. Ale finále bylo skutečným radostným zážitkem, tak jsme se rozhodli, že jej přenecháme postavám, kteří byli součástí „té dobré strany“. Což zahrnuje Yondu. Bojoval na straně dobráků. Tak jsme se rozhodli, že jim to necháme.“

„Dědeček Quill, toho jsme vystřihli, jelikož jsme ho pomocí make-upu nechali zestárnout a báli jsme se, že by jej diváci nepoznali. A taky šlo o dost smutný okamžik. Dědeček měl jednu fotografii Mereditch a Petera jako  malého kluka a díval se na hvězdy a kamera by pak zaměřila hvězdy a bylo to opravdu sladké. Znamenalo to, že musel vidět Petera, jak byl unesen a stále na něj čeká, až se vrátí, a bylo to opravdu neskutečně smutné, tak jsme to vynechali.“

„Nebula byla ve skutečnosti mou oblíbenkyní. Nebulinu scénu jsem měl opravdu rád, protože ztratila ruku a byla naštvaná a jen se tak naštvaná potácela tímhle polem s rozbitým vozem Ravager za zády. A je jen rozzuřená a já to miloval,“ nechal se slyšet Gunn v jednom z rozhovorů v rámci tiskové konference.

Scéna se Sběratelem ve filmu nakonec zůstala – jen trochu jinde, než bylo původně zamýšleno a s jedním malým překvapením.

A jaké plány má režisér pro pokračování naplánované na rok 2017? Především by se nerad opakoval a zůstal věrný jak komiksu, tak jeho osobnosti a humoru. A pak by také rád viděl více zmiňované Nebuly: „Zbožňuju Nebulu. Myslím, že jsme její potenciál ještě dostatečně nevyužili. Rád bych viděl více Nebuly. A Sběratele.“ … „Pak bych taky hrozně rád natočil film jen o nich [Strážcích], jak se dvě hodiny hádají,“ zažertoval si v rozhovoru pro EW.

A nyní již můžete zhlédnout pár bonusů, které pro Vás jako malou ochutnávku připravilo Marvel Entertainment:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vypadal alternativní konec Strážců Galaxie? Režisér James Gunn se rozpovídal

Hide picture