Menu
FANZINE.cz
Technologie

Jak zrušit a smazat Facebook účet? Odstraňte se snadno ze sociální sítě

Jan Perlík

Jan Perlík

19. 2. 2013

Sociální sítě hýbou světem. Na Facebook, o kterém dnes budeme blíže hovořit, se dostává stále více lidí. Poradíme vám, jak se od Facebooku definitivně odloučit.

Facebook spojuje lidi pouze virtuálně. Na to by měl pamatovat každý uživatel Zdroj: reprofoto Facebook.com

Facebook spojuje lidi pouze virtuálně. Na to by měl pamatovat každý uživatel. Zdroj: reprofoto Facebook.com

Ačkoli je Facebook věkově omezen, součástí virtuálního světa jsou i děti mladší 13 let, tedy pod stanovenou hranicí. Stále více se objevují i uživatelé, které můžeme zařadit mezi kategorie 25 let a výš. A kdo se nesetkal s tím, že se na Facebooku objevila i jeho maminka nebo babička?

Po čase určitá část uživatelů zjistí, že Facebook nepřináší nic závratně užitečného a dokáže se bez něj obejít. Jenže jak ho zrušit? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak to provést. Probereme si hned dvě varianty, pak už bude jen na vás, jakou zvolíte.

Čtěte také: Jak si nastavit domovskou stránku v Internet Exploreru? Je to snadné

První variantou je pouhá deaktivace účtu. Při použití této možnosti se můžete na svůj Facebook kdykoli a odkudkoli vrátit, bude vám stačit pouze přihlašovací email a heslo.

Při opětovném přihlášení po deaktivaci se účet znovu aktivuje a budete moci plně využívat všechny funkce, které nabízí. Navíc se uloží veškerá data, která se odehrála v době vaší nepřítomnosti ve virtuálním světě. Deaktivace je velice jednoduchá.

Jak deaktivuji svůj účet na Facebooku?

Nejprve si musíme všimnout nenápadného tlačítka v pravém horním rohu, které skrývá podrobná Nastavení. Následně zvolíme možnost Nastavení účtu, která se skrývá v rolovací nabídce. Obecné nastavení účtu, do kterého jsme se dostali, nás však nezajímá. Přejdeme tedy na Zabezpečení. 

Čtěte také: Jak si nastavit domovskou stránku v Google Chrome? Stačí šest kliknutí

To najdeme v levém sloupci jako druhou volbu shora. Dostáváme se tak do finální fáze, jelikož naši pozornost upoutá věta s aktivním odkazem. Klikneme tedy na Deaktivujte svůj účet a náš cíl je téměř splněn.

<Klikněte na obrázek, abyste zobrazili plnou velikost>

FOTO: Deaktivace účtu FB 1

Na závěr stačí jen zvolit jakýkoli Důvod odchodu a kliknout na Potvrdit.

FOTO: Deaktivace účtu FB 2

Nyní zadáme heslo, potvrdíme, následně zadáme i bezpečností kód, který se musí opět potvrdit, a deaktivace je úspěšně dokončená.

FOTO: Deaktivace účtu FB 3

Chcete definitivně smazat účet, ale nevíte jak na to?

V tomto případě je postup poněkud složitější. Jestliže jste se rozhodli trvale odstranit svůj účet a nechcete ho v budoucnu obnovovat, nejprve klikněte opět na nenápadné tlačítko v horním rohu. Rozvine se vám nabídka, ve které zvolíte možnost Nápověda. 

FOTO: Jak odstranit účet 1

V ní jednoduše napíšete hledané a požadované téma nápovědy, tedy odstranění účtu. Dostanete několik tipů, které mají co nejbližší vztah k požadovanému problému.

Čtěte také: Ponorka HydroView udělá fotky pod vodou za vás. Zůstaňte v suchu

Zvolte nápovědu s otázkou Jak mohu svůj účet trvale odstranit? Již nemusíte číst všechen text, který je v ní obsažen, upřete zrak pouze na část textu s hypertextovým odkazem – vyplňte tento formulář.

FOTO: Jak odstranit účet 3

Zobrazí se vám výzva, která se snaží o opětovné zvážení vašeho rozhodnutí. Jestliže chcete pokračovat, jednoduše zvolte Odstranit účet. Znovu po vás Facebook bude chtít heslo a také bezpečnostní kód.

Nyní jste dali sociální síti podnět k tomu, aby vás odstranila ze své databáze společně s vaším účtem. Stane se tak ale až za 14 dní, během této lhůty se můžete kdykoli přihlásit a opět obnovit váš život na sociální síti.

FOTO: Jak odstranit účet 4

 

Hotovo. Podařilo se vám úspěšně odstranit účet. Věříme, že vám krátký návod pomohl. Pokud máte potíže, nebo si nevíte jednoduše rady s prohlížečem, aplikací či sociální sítí, neváhejte a ozvěte se nám na Facebooku nebo Google+.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak zrušit a smazat Facebook účet? Odstraňte se snadno ze sociální sítě

Hide picture