Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Jaké je nejlepší hororové monstrum? U našich čtenářů vítězí upíři

Simona Nyitrayová

Simona Nyitrayová

30. 11. 2011

FOTO: Edward Cullen - upír!Anketa!Je jich obrovské množství – a stále vylézají z filmového plátna noví a noví. Monstra, strašidla, zombíci, upíři, vlkodlaci, démoni, šílení zabijáci… Těch všech a dalších se bojíme. Kteří nám ale nahánějí největší hrůzu?

Stmívání

Upíři to vyhráli jen těsně, Zdroj: distributor filmu

Nejstrašidelnějších monster jsou spousty. A hororové filmy z toho i těží. FANZINE.cz udělal průzkum, aby zjistil, která filmová monstra jsou podle vás nejlepší. Sami pak můžete hlasovat v anketě!

5. místo – vlkodlak

Vlkodlak je většinou normální člověk, který se za plného měsíce mění ve vlka. Oproti ostatním monstrům to ještě nemusí být tak špatné… Pokud chcete, aby vás i pořádně vyděsil, pak jsou zde z poslední doby filmy Vlkodlak (2010) nebo Červená Karkulka (2011).

4. místo – zabiják

Šílení zabijáci jsou už horší než vlkodlaci, mimo jiné proto, že nemusejí být jen vymyšlení filmoví. Jde o nenormální lidi, kteří vlastně zabíjejí pro potěšení. A číhají na nás ve filmech Poslední dům nalevo (2009), Noční můra z Elm Street (2010) nebo Vřískot 4 (2011).

3. místo – démon

Jde o vražedného zlého ducha, kterého těší utrpení člověka, a tak na něj rafinovaně chystá ty nejhrůznější nástrahy. Jestli vám strach nahání spíš duchařina a ďáblové, doporučujeme Paranormal Activity 3 (2011), Poslední vymítaní ďábla (2010) a o trochu starší, ale pořád dobrý Stáhni mě do pekla (2009).

2. místo – zombie a jiné infekční nástrahy

Klasický zombík je živý nemrtvý, který se potácí a vydává nesrozumitelné zvuky. A taky samozřejmě touží po vašem masu, krvi, případně mozku. V poslední době ho v kinech není tolik vidět, ale opravdoví fandové si poradí: Resident Evil: Afterlife (2010) a Zombieland (2009) jsou zárukou zábavy.

1. místo – upír

A máme tu vítěze! Upíři jsou nesmrtelné, vábivé, ale i odpudivé bytosti, sající po nocích lidskou krev (ovšem kromě dokonalé rodinky Cullenů). A právě díky Stmívaní (2008) je milovníci hororu naleznou teď už téměř všude. Můžete se na vlastní oči přesvědčit ve filmech Ať vejde ten pravý (2009), Svítání (2009) nebo v novějších hororech Twixt (2011) a Fright Night (2011).

Komu by nestačily filmy, může si i počíst. Kniha známého hororového režiséra Johna Landise o filmových monstrech s názvem Monsters in the movies (100 years of cinematic nightmares) vás seznámí s příšerami všeho druhu v bezpečí vašeho domova, hezky v postýlce, s horkým čajem v ruce.

[poll id=“113″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké je nejlepší hororové monstrum? U našich čtenářů vítězí upíři

Hide picture