Menu
FANZINE.cz
Literatura

Jaké letos v únoru napadly knižní sci-fi novinky? Mrkněte se!

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

19. 2. 2015

Sníh není to jediné, co se na nás sype. Knižní nakladatelé si pro natěšené čtenáře připravili na začátek roku i řadu knižních novinek ze světa science fiction. Přinášíme některé zajímavé tipy.

Před tímhle soudem Doktor Who neuteče. Zdroj: výřez knižní obálky.

Před tímhle soudem Doktor Who neuteče. Zdroj: výřez knižní obálky.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

David Brin: Existence

Svět roku 2048. Telefony zabudované přímo v těle ovládané ťukáním zubů, inteligentní brýle překrývají svět vrstvami virtuální reality, moč jako komodita na burze, vyčerpané zdroje, stoupající hladiny moří. A do toho Gerald Livingstone, sběrač smetí na oběžné dráze, Pcheng Siang Bin sběrač recyklovatelného odpadu a Tor Povlovová, reportérka nové éry. Ti všichni se však setkají s něčím, co změní jejich životy. A životy všech.

Vydalo nakladatelství Triton 29.ledna 2015.

Tommy Donbavand: Doctor Who – Dalecká generace

Výsluní 349 je jedním ze světů Dalecké nadace, která poskytuje domov miliardám humanoidů v nesnázích. Doktor, nedůvěřivý ke všem světům, v nichž jsou Daleci zdánlivou silou dobra, se vypravuje na Výsluní 349. Chce tam odhalit pravdivý stav věcí. Jeho pátrání je však brzy ohroženo. Ocitá se před soudem, tváří v tvář „daleckému advokátovi“.

Vydalo nakladatelství Jota 4. února 2015.

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Julie Nováková: Prstenec prozření

Dílo z edice Evropská space opera. Co může srazit na kolena celou civilizaci?Válka? Hladomor?- Ne, pouze totální prohra. Vědomí, že je konec, dál už to nejde. Stalo se snad něco takového i pradávné civilizaci Hvězdoměnců. Civilizaci, která po sobě zanechala jen síť mezihvězdných zkratek? Je to důvod, proč je tunelů konečné množství a lidstvo nyní naráží na jejich limity?

Vydává nakladatelství Brokilon dne 11. února 2015.

Michael A. Martin: Odvážně vstříc bouři

Země zůstala sama. Vulkán, Andorie a Tellar odstoupili od koaliční smlouvy. Zaskočeni tím, jak snadno Romulané mohou dostat pod kontrolu jejich vyspělé vesmírné lodě a proměnit je ve zbraně, porušily tyto světy svůj slib, že spojencům přijdou na pomoc proti společnému nepříteli. Lidstvo je nyní jedinou překážkou, která stojí mezi Romulanským hvězdným impériem a úplným ovládnutím Galaxie.

Vydalo nakladatelství Laser-books 29. ledna 2015.

Zom-B

Zdroj: knižní obálka.

Darren Shan: ZOM-B

Když se na YouTube objeví první záběry útoků zombií, nikdo jejich pravosti nevěří. I když hrozí, že oživlí mrtví zpustoší celý svět. Avšak pro B je mnohem důležitější, aby přežila na střední škole a vyhnula se svému alkoholickému a tyranskému otci. Když zombie dorazí k nim do školy, B bude muset rychle najít ještě někoho dalšího, kdo přežil, aby se zachránila. Musí vyměnit školní chodby za ulice vymřelého Londýna a hlavně přežít!

Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo v únoru 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké letos v únoru napadly knižní sci-fi novinky? Mrkněte se!

Hide picture