Menu
FANZINE.cz
Komiks

Jaký by měl být film Justice League, kdyby se měl držet komiksu?

Jan Šuška

Jan Šuška

23. 1. 2013

Poslední dobou se ve filmovém průmyslu staly hitem snímky s komiksovou předlohou. Zfilmováni už byli hrdinové jako Superman, Batman, Green Lantern a další.

Kolik z těchto hrdinů se asi objeví ve filmu Justice League? Zdroj: dccomics.com

Pokud budeme čekat od filmu JLA podobné zpracování jako u Batmana nebo Man of steel, komiksový scénář ztratí naprosto všechnu šťávu, protože je komiks futuristický a celou dobu se odehrává ve vesmíru.

Původní čísla 183 až 185 ze stejnojmenného komiksu od Gerryho Conwaye má oprášit scénárista Will Beall, který by mohl filmu dát jiný rozměr. Vzhledem k tomu, že má za sebou například práci na scénáři pro film Gangster Squad, můžeme očekávat pořádný dějový spád a velkou dávku speciálních efektů.

Příběh začíná shromážděním největších hrdinů, které se koná v čase a prostoru dvou paralelních zemí, Země-1 a Země-2. Hrdinové se rozdělují na dvě skupiny, jedna zůstane a zbytek cestuje časem. Objeví se však uprostřed vesmíru na místě zvaném New Genesis obývaném novými bohy, kteří mají podobné schopnosti jako Superman.

Krize v New Genesis

JLA se tam střetává s Metronem (poradcem vládce New Genesis), který tým obeznamuje se situací. Společně potom bojují proti hlavnímu nepříteli Darkseidovi a jeho kumpánům, kteří si chtějí podmanit celý vesmír.

V příběhu se týmy rozdělují na tři skupinky a tak se prolínají děje osvobození vládce New Genesis, záchrany dětí otročících v Apokolips (obdoba Hvězdy smrti) a bojů proti Darkseidovi. V kladných rolích se objeví například Batman, Superman, Wonder Woman, Firestorm a Green Lantern.

Základy příběhu nejspíš zůstanou jako opěrný bod pro tvorbu scénáře. Do hlavních rolí by se mohly však obsadit populární komiksové postavy, které jsou již filmovým divákům známé. V komiksu totiž vystupuje přes dvacet hrdinů a mnozí z nich nebyli českým fandům ani představeni.

Co se týče příběhu, je příliš komplikovaný a zahlcený informacemi, proto by se měl scénář zjednodušit, aby jej pochopili i diváci, kteří neznají původní předlohu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaký by měl být film Justice League, kdyby se měl držet komiksu?

Hide picture