Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

James McAvoy obsazen do role Frankensteina. Igora si zabral Daniel Radcliffe

Jan Uhlík

Jan Uhlík

29. 7. 2013

Frankenstein 1931
Nový filmový doktor Frankenstein dostal svého představitele. James McAvoy si po boku Daniela Radcliffa smontuje své vlastní monstrum.

Frankenstein 1931

Nejslavnější adaptace knihy z roku 1931. Zdroj: distributor

Již je to několik měsíců od zprávy, která informovala o Danielu Radcliffovi a jeho nové roli hrbatého posluhovače Igora v chystaném filmu Frankenstein. Nyní konečně víme, kdo si zahraje hlavní roli filmového zpracování knihy Mary Shelleyové. James McAvoy se z mutantského prostředí přesune do ponurých let přelomu 20. století a obleče si plášť šíleného vědce.

McAvoy se stal veřejnosti známý především díky filmu Wanted a X-Men: První třída, kde si zahrál mladého profesora Xaviera. Jamesovi se v castingu podařilo porazit například Jacka Hustona, který předvádí fenomenální herecké výkony v seriálu Boardwalk Empire jako válečný veterán Richard Harrow. Dalším poraženým je Toby Kebbell, hvězda filmu RocknRolla.

James McAvoy

James McAvoy se objeví i v X-Men: Days of Future Past. Zdroj: reprofoto youtube.com

Režie filmu se zhostí Paul McGuigan (Nabít a zabít, Hra o smrti). Snímek by neměl oplývat nadmírou inovace, ale držet se striktně knižní předlohy. Konečně bychom se mohli dočkat depresivně zabarveného hororu, který by zlomil prokletí dnešních slabých odvarů strašidelných filmů minulosti. Paul nehodlá nic protahovat a datum premiéry filmu stanovil na 17.října 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

James McAvoy obsazen do role Frankensteina. Igora si zabral Daniel Radcliffe

Hide picture