Menu
FANZINE.cz
Technologie

Japonci vymysleli nový trhák. Autobusová poutka s videohrami

Zdeněk Král

Zdeněk Král

15. 1. 2012

FOTO: Autobus SORDesignér Jiang Qian se vyznamenal. Kdyby se jeho jednoduchý nápad uchytil, byla by cesta MHDčkem mnohem zábavnější. Alespoň pro ty, kdo stojí.

DESIGN: Strap Game

Strap Game. Virtuálnímu pánovi ten Tetris moc nejde, nápad je to ale zajímavý. Zdroj: Jiang Qian, coroflot.com

Nápad Jianga Qiana je jednoduchý. Místo nudných poutek, která máme v našich autobusech i my, by v dopravních prostředcích visela poutka elektronická, s displejem. A na nich by cestující vesele hráli hry.

Abyste nezapomněli vystoupit, probliklo by v každé stanici upozornění, kde se nacházíte, takže v tom problém není. A krátká hra by byla ideální, pokud nechcete vytahovat telefon nebo jste z pravěku a ještě nemáte smartphone plný her.

Sledujte VIDEO: Vánoční ozdoby blikají do rytmu hudby z videohry Skyrim

Otázkou je, jaké hry by cestující hráli. Jiang Qian navrhuje jednoduché, jako jsou Pinball nebo Tetris. Uvědomme si ale, že ovládací tlačítko (jedno) by muselo být velmi sofistikované, aby dokázalo otáčet, posouvat a zrychleně umisťovat kostky. Ne že by to nešlo, když bude otočné, naklápěcí a mačkací, otázkou je pohodlí při hraní.

Design: Strap Game

Pořádný nůž nebo zahradní nůžky a poutka z celého vagonu jsou v tašce. Zdroj: Jiang Qian, coroflot.com

A ještě jedna věc cynika okamžitě napadne. Jak dlouho takovéto drahé poutko v metru nebo autobuse vydrží? Vědecký odhad: maximálně dvě zastávky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Japonci vymysleli nový trhák. Autobusová poutka s videohrami

Hide picture