Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Jar-Jar Binks nejslabším článkem Star Wars. Nebo ne?

Simona Nyitrayová

Simona Nyitrayová

27. 2. 2012

FOTO: Jar Jar Binks Star WarsPostava nešikovného Gungana, který provádí rytíře Jedi po planetě Naboo, neslavně proslula ve filmu Star Wars Epizoda I: Skrytá hrozba. Se znovuuvedením filmu ve 3D se do kin vrací taky Jar-Jar. Kdo se na něj ale těší?

Jar-Jar Binks se objeví v Epizodě I hned po příletu Obi-Wana a Qui-Gona na planetu Naboo, okupovanou armádou droidů. Za záchranu svého života slibuje pomoc, ta se však často mění spíš v přítěž.

V dalších epizodách si zahrál už jenom krátce – mnoho fanoušků si oddechlo, někteří posmutněli. Co je vlastně na zcela počítačem vytvořené postavě tak problematického?

Star Wars ve 3D. Nejvíce se bohužel povedl Jar-Jar Binks

Když pomineme výraznou odlišnost od živých herců, způsobenou animací, zůstane nám infantilní charakter, procházející od jednoho nebezpečí k druhému jenom díky neuvěřitelné (filmové) dávce štěstí. Kritici jej označili za zbytečného.

Zeptali jsme se i našich čtenářů na oficiální facebookové stránce našeho magazínu. Například podle Antonín Koťase je Jar-Jar retard a vada na kráse celých Star Wars.

Došli nám ale i jiné názory. Například Jan Šalamoun uvádí: „Jar-Jar je super a čím jsem starší, tím víc mě baví. Shodou okolností jsme se zrovna minulý týden dívali s dětmi na celou šestidílnou sérii a a Jar-Jar jim přišel skvělý. A to už také nejsou úplně malé.“

Původní trilogie umně míchala napětí, vtip a pohádkovost, proto byla celkem přirozená snaha v tomto trendu pokračovat. R2-D2 a C3PO, záruka kvalitního humoru, budou teprve uvedeni na scénu, takže možná bylo třeba přijít s novými, neokoukanými charaktery.

Lucas trefně poznamenal, že někdo mylně očekává od Star Wars drsnost, jakou najdeme například v Terminátorovi. Jar-Jar Binks měl odkazovat k zelenému Yodovi nebo milým Ewokům, a po novém tak bavit publikum.

FOTO: Jar Jar Binks Star Wars

Kdo s čím zachází, s tím taky schází. ,Zdroj: distributor filmu

Je pravda, že dnes baví víc v různých parodiích než v samotném filmu, pořád však existuje základna jeho věrných fanoušků, jak se můžete na internetu sami přesvědčit. I když ho nepovažují za nejlepší charakter ve Star Wars, vzpomínají na něj v dobrém.

A co si o celé problematice myslíte vy? Napište nám své názory do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jar-Jar Binks nejslabším článkem Star Wars. Nebo ne?

Hide picture