Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Je tu další literární soutěž. Hledají se autoři pro nový svět re-pre

FOTO: PsaníMáte rádi humornou sci-fi? Jste příznivci světa re-pre? Právě pro vás je zde nová literární soutěž. Pořádá ji autorský kolektiv Spolku přátel krásného slova v Hradci Králové. Cílem je vytvořit druhou sbírku povídek v tomto začínajícím směru.

FOTO: Tvůrčí psaní - ilustrační snímek

Tvůrčí psaní. Foto: sxc.hu

Letošní ročník literární soutěže navazuje na první úspěšný pokus s názvem Odpor je zbytečný. Staňte se pokračovateli této započaté tradice a přispějte vlastní tvorbou! Své práce zašlete do 28. 2. 2014 na emailovou adresu skrabak@email.cz.

Nový literární žánr je nazván zkratkou re-pre, což přeloženo z angličtiny znamená reálná předpověď. Smyslem je vymyslet příběh z budoucnosti, který se může stát reálným ještě dříve, než dočtete poslední stránky.

OBR: Re-Pre

Svým laskavým humorem pobaví všechny, kdo se v dnešní době setkávají s problémy moderní technologie a s moderní technologií. Řada kuriózních situací se odehrává například v dopravních prostředcích, na záchodě, na policii či na kosmické stanici.

Povídky musejí obsahovat tyto náležitosti:

  1. Dodržet žánrové vymezení re-pre, které je definováno jako „subžánr science-fiction, jehož příběh se vstává reálným už ve chvíli, kdy po dopsání textu ještě nestihl zaschnout inkoust na autorově brku“. Od toho se také odvíjí jeho označení re-pre, což znamená real-prediction neboli reálná předpověď.
  2. Využívat humor (ve všech jeho polohách, od lehkého úsměvu až po ironii a sarkasmus).
  3. Zahrnovat reálie a postavy vyskytující se v knize Odpor je zbytečný, kterou vydal Spolek přátel krásného slova v roce 2012, přičemž ale nové postavy a reálie, zapadající do poetiky světa re-pre, jsou samozřejmě vítány.
  4. Nepřesahovat rozsahem 30 tis. znaků vč. mezer, může se jednat i o více povídek. Formát nejlépe *.doc, *.txt.

Povídky bude posuzovat porota složená z řad současných propagátorů nového žánru re-pre a dalších příznivců humoristické sci-fi. Účast přislíbili přední autoři těchto žánrů Františka Vrbenská a Jiří Walker Procházka. Zájemcům doporučujeme prostudovat si stránky www.mush-room-system.com, kde se dozvíte další zajímavosti ze světa re-pre.

Autorovou odměnou bude nejen zveřejnění jeho práce, ale všichni úspěšní přispěvatelé také obdrží čestné členství ve Spolku přátel krásného slova.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je tu další literární soutěž. Hledají se autoři pro nový svět re-pre

Hide picture