×
FANZINE.cz

Je tu další literární soutěž. Hledají se autoři pro nový svět re-pre

OBR: Re-Pre

FOTO: PsaníMáte rádi humornou sci-fi? Jste příznivci světa re-pre? Právě pro vás je zde nová literární soutěž. Pořádá ji autorský kolektiv Spolku přátel krásného slova v Hradci Králové. Cílem je vytvořit druhou sbírku povídek v tomto začínajícím směru.

FOTO: Tvůrčí psaní - ilustrační snímek
Tvůrčí psaní. Foto: sxc.hu

Letošní ročník literární soutěže navazuje na první úspěšný pokus s názvem Odpor je zbytečný. Staňte se pokračovateli této započaté tradice a přispějte vlastní tvorbou! Své práce zašlete do 28. 2. 2014 na emailovou adresu skrabak@email.cz.

Nový literární žánr je nazván zkratkou re-pre, což přeloženo z angličtiny znamená reálná předpověď. Smyslem je vymyslet příběh z budoucnosti, který se může stát reálným ještě dříve, než dočtete poslední stránky.

Svým laskavým humorem pobaví všechny, kdo se v dnešní době setkávají s problémy moderní technologie a s moderní technologií. Řada kuriózních situací se odehrává například v dopravních prostředcích, na záchodě, na policii či na kosmické stanici.

Povídky musejí obsahovat tyto náležitosti:

  1. Dodržet žánrové vymezení re-pre, které je definováno jako „subžánr science-fiction, jehož příběh se vstává reálným už ve chvíli, kdy po dopsání textu ještě nestihl zaschnout inkoust na autorově brku“. Od toho se také odvíjí jeho označení re-pre, což znamená real-prediction neboli reálná předpověď.
  2. Využívat humor (ve všech jeho polohách, od lehkého úsměvu až po ironii a sarkasmus).
  3. Zahrnovat reálie a postavy vyskytující se v knize Odpor je zbytečný, kterou vydal Spolek přátel krásného slova v roce 2012, přičemž ale nové postavy a reálie, zapadající do poetiky světa re-pre, jsou samozřejmě vítány.
  4. Nepřesahovat rozsahem 30 tis. znaků vč. mezer, může se jednat i o více povídek. Formát nejlépe *.doc, *.txt.

Povídky bude posuzovat porota složená z řad současných propagátorů nového žánru re-pre a dalších příznivců humoristické sci-fi. Účast přislíbili přední autoři těchto žánrů Františka Vrbenská a Jiří Walker Procházka. Zájemcům doporučujeme prostudovat si stránky www.mush-room-system.com, kde se dozvíte další zajímavosti ze světa re-pre.

Autorovou odměnou bude nejen zveřejnění jeho práce, ale všichni úspěšní přispěvatelé také obdrží čestné členství ve Spolku přátel krásného slova.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..