Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Je tvrdost golfového shaftu důležitá?

Existuje několik parametrů, kterým stojí za to věnovat pozornost při výběru golfové hole. Patří mezi ně především délka shaftu, typ hlavy a tloušťka gripu. To jsou absolutní základy, které podmiňují efektivní hru, které jsou je nutné analyzovat i v případě začátečníků vybírajících svou první sadu holí. Existuje však ještě jeden faktor, který vám umožní hrát s maximální dovedností golfisty-tvrdost shaftu. Jeho správná volba může zlepšit vzdálenost, na kterou může hráč poslat míček, nebo výrazně ovlivnit opakovatelnost úderů.

Jaké důsledky má nedostatečná volba tvrdosti hřídele?

Když se golfová hůl ohýbá během houpání, její hlava mírně změní svou pozici, což přímo ovlivňuje, zda je líc hole uzavřený nebo otevřený. Také podmiňuje trajektorii letu míče tím, že podporuje nebo brzdí činnost loftu. Mezi nejčastější problémy, které vyplývají z použití shaftu s tvrdostí nepřizpůsobenou golfistovi patří:

  • nepřesné a špatně opakovatelné údery;
  • nevyhovující trajektorie;
  • zkrácená vzdálenost

Golfový shaft je tedy rozhodující pro efektivitu hry. Jeho vhodnou tuhost lze určit pomocí speciálních přístrojů měřících základní ukazatele při provádění swingu nebo pomocí analýzy získaných výsledků, jako je vzdálenost. Tato druhá metoda nevyžaduje žádné finanční náklady, ale její indikace nebudou tak přesné.

Hrát s tvrdým nebo pružným shaftem?

Tvrdost shaftů je dána sedmistupňovou stupnicí. Výběr shaftu v golfové holi může být závislý na typu hole, kterou hrajeme, může dosahovat vzdálenost 140 metrů, při použití želez nebo opakovatelného carry distance v případě dřev. Mějte na paměti, že tvrdší shaft může způsobit přesnější úder, avšak trajektorie letu je nižší a vzdálenost je kratší. Pružnější naopak zvyšuje sílu nárazu tím, že odráží míč dále a výše, ale snižuje opakovatelnost úderů. V internetovém obchodě Golfchampion.cz jsou k dispozici shafty známých značek s různými úrovněmi tvrdosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je tvrdost golfového shaftu důležitá?

Hide picture