Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Jedním ze spinoffů Star Wars bude o Boba Fettovi. Napíše jej scénárista původní trilogie

Nájemný lovec lidí se v rámci rozšiřování filmového vesmíru Hvězdných válek dočká samostatného filmu. Pod scénář se pak podepíše jeden ze spoluautorů původní trilogie, scénárista a režisér Lawrence Kasdan.

FOTO: BobaFett1

Boba Fett vznikl na základě inspirace italskými spaghetti westerny. Zdroj: Bontonfilm

Boba Fett se na stříbrném plátně poprvé objevil v epizodě Impérium vrací úder, kde chtěl do svých spárů chytit Hana Sola a předhodit ho padouchu Jabbu Huttovi, který ho chtěl dostat kvůli půjčeným penězům. V Návratu Jediho pak sám Boba skončil v tlamě nestvůry přezdívané Sarlacc.

Navzdory tomu, že je v podstatě zápornou postavou si Boba získal okruh svých fanoušků a producenti ze studií Disney se v rámci rozšiřování universa Star Wars rozhodli věnovat mu vlastní film. K přípravě byl povolán jeden z nejpovolanějších, spoluscénárista páté a šesté epizody Lawrence Kasdan.

video
play-sharp-fill

Kasdan si v průběhu let získal renomé jako uznávaný scénárista a režisér, který má na kontě filmy různých žánrů jako Francouzský polibek, Wyatt Earp, Pavučina snů, Grand Canyon či Náhodný turista. Jeho scénáře posledních dvou jmenovaných si vysloužily dokonce Oscara.

Zatím však není jisté, kterým směrem se Bobovo dobrodružství vydá. Objevily se spekulace, že by mohl být blíže poodhalen jeho vztah k Hanu Solovi, kterého Boba už od mládí vnímal jako svého rivala. Příběh by pak měl být zasazen do zhruba stejného období jako pátá epizoda.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jedním ze spinoffů Star Wars bude o Boba Fettovi. Napíše jej scénárista původní trilogie

Hide picture