Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Jednoduché triky pro lepší a krásnější bydlení prakticky zadarmo

Vylepšit svůj interiér můžete mnoha způsoby. Hodně lidí si pod tím představí obrovskou renovaci, výměnu nábytku a vysoké náklady. Pravdou je, že nic takového dělat nemusíte. Někdy stačí jen malé změny, abyste si užili krásného výsledku. Navíc bude váš domov vypadat a působit úplně jinak, i když uděláte jen pár drobných změn k lepšímu.

V první řadě si doma pořádně ukliďte

Hloubkové čištění celého interiéru není zrovna zábavné, ale jednou za čas je to zapotřebí. Projděte každý kout a podívejte se, jestli nepotřebujete vyhodit mrtvé rostliny, osprchovat je nebo na nich utřít prach. Odstraňte všechny pavučiny v bytě a uvidíte, že interiér bude ihned vypadat mnohem lépe. Přitom je to neuvěřitelně jednoduché. Nezapomeňte také na:

  • vyleštění nábytku a podlah,
  • vyčistěte a vytáhněte žaluzie a rolety,
  • důkladně umyjte koupelnu a kuchyň.

Dodejte interiéru trochu barvy

Barva je v interiéru velmi důležitá pro správnou atmosféru. Nemusíte přitom hned malovat. Postačí vám pár polštářů nebo barevný přehoz na pohovku. Navíc si můžete pořídit barevné drobnosti, které budete měnit podle ročního období. Na podzim vás uklidní oranžová, žlutá nebo hnědá. Na jaře bude mnohem lepší zelená, modrá nebo jasně žlutá.

Do svého domova si můžete pořídit polštáře, koberečky, povlečení nebo plédy, které změní celý vzhled pokoje. Nezapomínejte ani na praktickou stránku svého domova. Kročejová izolace vám pomůže od zvuků od sousedů. Jestli ji nyní nemůžete instalovat, koberce vám s hlukem také hodně pomohou. Koberec bude navíc příjemnou dekorací, která pokoji dodá jedinečnou barvu a atmosféru.

Budete se divit, jak důležitá je vůně pro atmosféru

Všichni víme, že vůně jsou mocné pro naši náladu, atmosféru i vzpomínky. Pořiďte si difuzér a esenciální oleje s oblíbenou vůní, vonné svíčky nebo aromalampu. Vždy volte jemné vůně, které vás nebudou rušit. Zvolit můžete také příjemnou aviváž při praní, takže vám bude krásně vonět ložnice jen díky ložnímu prádlu. Změna u vás doma bude obrovská.

Organizace domova je neuvěřitelně důležitá

Jak dlouho jste již nevytřídili předměty u sebe doma? Možná jsou to již celé měsíce. Domů přitom každý den přinášíme věci, odkládáme je všude okolo a nikdy je neuklidíme na své místo. Organizace věcí je přitom doma neuvěřitelně důležitá. Nemáte ani tušení, jak to promění celý váš domov. Udělat toho můžete doma hodně podle toho, jak to u vás právě vypadá. Základem je:

  • sundat přebytečné oblečení z věšáku v předsíni,
  • srovnejte magnety na lednici, poskládejte utěrky,
  • boty uložte do botníku, umyjte a ukliďte nádobí,
  • přehoďte přes postel přehoz a schovejte koš na prádlo.

Jestli potřebujete, můžete si nakoupit pár hezkých košíků nebo krabic, do kterých budete předměty ze své domácnosti ukládat. Díky tomu budou vždy organizované a vy nebudete muset doma nic hledat. Navíc se vám nebude doma nic válet. Nejlepší bude, když se naučíte ukládat věci na své místo každý den. Tímto způsobem můžete zadarmo změnit celý svůj interiér.

Originální prvky nemusí být drahé a udělají hodně práce za vás

Vybavení místností je samozřejmě nesmírně důležité. Pro změnu nemusíte ihned měnit veškerý nábytek. Stačí, když změníte jedinou věc. Nohy ke stolu kovové s dřevěnou deskou jsou skvělou investicí. Desku nebo nohy můžete jednou za pár let vyměnit a získáte úplně nový kus nábytku. Unikátní kusy nábytku nebo dekorací jsou skvělé pro velké změny za málo peněz.

Chcete-li ještě levnější možnost, kupte si neutrální rámy na obrazy. Do nich si můžete nechat vytisknout obrazy podle svého vkusu a snadno se po nějaké době vyměníte. Vyplatí se vám také dekorace, svíčky různých barev a velikostí, stejně jako prostírání na stůl nebo ubrusy. Uvidíte, že to okamžitě změní celý pokoj.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jednoduché triky pro lepší a krásnější bydlení prakticky zadarmo

Hide picture