Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Jeníček a Mařenka: Podívejte se na náčrty filmových čarodějnic

Jan Neuman

Jan Neuman

19. 2. 2013

Jeníček a Mařenka perexUlrich Zeidler zveřejnil své nákresy čarodějnic pro snímek Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. Roztomilou babičku s perníčkem rozhodně nečekejte. 

Jako děti jsme si většinou představovali čarodějnice jako staré babičky z pohádky o Sněhurce, nebo z Čaroděje ze země Oz. Nosily černé špičaté klobouky, měly hrozivou zelenou kůži a masivní nosy plné bradavic. Ale Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, což je pohádka pro dospělé, je vidí úplně jinak. Návrhář charakterů Ulrich Zeidler věděl, že potřebuje vytvořit mnohem znepokojivější a zlovolnější postavy.

Design těchto čarodějnic je tak fascinující, že se započítávají mezi jeden z důvodů, proč se na tento film podívat. Jediná výtka vůči Zeidlerovi je ta, že své výtvory vystavil na své osobní stránky ještě před filmem, což mohlo některým lidem zkazit první dojem z filmu. Přeci jen spoilery jsou nepříjemné pro spoustu z nás, kteří máme rádi překvapení.

Přesto, že Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic byli přijati diváky především pro svůj děsivý grimmovský humor, za jeden jediný víkend vydělali 19 mil dolarů, nakonec v USA propadli a prodělali. Takže není jisté, zda se Paramount rozhodne natočit i druhý díl. Ovšem s tolika parádně morbidními čarodějnicemi v takto divokém světě v to doufá mnoho diváků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jeníček a Mařenka: Podívejte se na náčrty filmových čarodějnic

Hide picture