Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Jeremy Bulloch v Česku: Už jen čekám, až udělají Boba Fett Pilsner

Jan Nohovec

Jan Nohovec

2. 7. 2012

Jeremy Bulloch, představitel Boba Fetta z původní trilogie Star Wars, navštívil na počátku července Festival fantazie 2012 v Chotěboři. Pořád ho prý fascinuje, že fanoušci mají tento fenomén rádi i po 35 letech.

FOTO: Boba Fett

Zdroj: distributor filmu

Britský herec Jeremy Bulloch se narodil v roce 1945 a hrál v mnoha filmech i televizních produkcích nevyjímaje seriál Robin Hood nebo starou verzi Pána času (Doctor Who). Nejznámější je ovšem jeho role v Hvězdných válkách George Lucase, kde ztělesňuje postavu nájemného lovce Boba Fetta.

„Ze všech filmových i televizních rolí je pro mne nejdůležitější a neoblíbenější stále on. Už jenom kvůli tomu, že fenomén Hvězdných válek žije dál i po pětatřiceti letech,“ prohlásil Bulloch na besedě v rámci Festivalu fantazie, který se tradičně koná na počátku července v Chotěboři jako největší setkání fanoušků fantasy, sci-fi a jiných žánrů v České republice. „Boba Fett existuje už v tolika různých marketingových produktech, že už jen čekám, kdy ze mne udělají plzeňské pivo. Takový Boba Fett Pilsner,“ vtipkoval herec.

Energetický starý pán si celý pořad moderoval takřka sám, pouze s pomocí překladatele do češtiny. Dokonce program zpestřoval i několika hereckými cvičeními. V jednom z nich si například čtyři fanoušci z publika mohli pod Bullochovým přísným dozorem vyzkoušet, jaké to je hrát na pódiu Boba Fetta a říkat jeho repliky.

Ke konci pořadu, když přišel čas na dotazy publika, se herec rozpovídal o nové trilogii Hvězdných válek. „To, co s Boba Fettem udělali, je něco, co bych nečekal. Vždycky jsem prosazoval, aby měl tvář ukrytou pod maskou. Takhle člověk získal nový velký příběh. Udělali z něj klon, přičemž to vždycky měl být člověk,“ nesouhlasí Bulloch s Lucasem. A navíc se prý ve starých epizodách daly pod maskou vždycky dělat perfektní obličeje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jeremy Bulloch v Česku: Už jen čekám, až udělají Boba Fett Pilsner

Hide picture