Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Jim Hines a (Ne)Šťastné konce. Proč pohádky lžou

Redakce

Redakce

26. 11. 2010

Každý se minimálně jednou v životě po zhlédnutí polibku při západu slunce či polibku podkresleného hudbou v dešti zamyslel nad tím, co bylo dál? Když slunce zase vyšlo, přestalo pršet nebo dohrála hudba? Když přišel první účet za elektřinu, první dítě nebo když poprvé přišla na návštěvu tchýně? Přežijí pohádky drobný cynický zásah reality?

Popelka, nebo také Daniela Břehová (za svobodna Sklenářová) se konečně dočkala svého šťastného konce – provdala se za prince Armanda. Jenže jejich „šťastně až do smrti“ skončilo poněkud předčasně zásahem Danieliny nevlastní sestry Šarloty, která je znenadání odbornicí v oblasti magie. I přes pomoc Talie (Růženky), Danieliny přítelkyně a mistryně bojových umění, Šarlota zdárně uprchne. A dál už se to na nebohou Danielu valí ze všech stran.

Armanda unesli do říše víl, Daniela je zbouchnutá a královna disponuje vlastní tajnou službou, mezi jejíž agenty se řadí nejen Talie, ale i Sněha (Sněhurka), odbornice na zrcadlovou magii a flirtování. Dokážou tři princezny, z toho jedna lehce indisponovaná, osvobodit Armanda z rukou jeho únosců a vyváznout se zdravou kůží?

Jima Hinese čeští čtenáři znají díky jeho humoristicky laděné trilogii o goblinovi Jigovi. Goblina sice autor opustil, ale u humoristické fantasy zůstává. Série o pohádkových princeznách čítá v zahraničí prozatím tři díly (po Popelce následuje Malá mořská víla a Červená karkulka), ale autor už horlivě pracuje na díle čtvrtém, jehož vydání je naplánováno na červenec příštího roku. U nás však prozatím vychází jen první díl, (Ne)Šťastné konce. V překladu Kateřiny Niklové ho stejně jako trilogii o goblinovi Jigovi připravilo nakladatelství Fantom Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jim Hines a (Ne)Šťastné konce. Proč pohádky lžou

Hide picture