Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Jurský park 4 je definitivně potvrzen. Dinosaury uvidíme v roce 2015

Jan Uhlík

Jan Uhlík

27. 6. 2013

Jurský park 4

Fanoušci dinousařího světa jásají. Tvůrci Jurského parku potvrdili další pokračování a nastínili, jakým směrem by se měl děj ubírat. Navíc prozradili, že film uvidíme v kinech již v roce 2015.

Jurský park 4

Slavné logo staré již 20 let. Přišel čas smést z něj prach. Zdroj: distributor filmu

O pokračování Jurského parku dlouho usilovali různí scenáristé. Steven Spielberg však doposud všechny jejich nápady smetl ze stolu pro nedostačující kvalitu, odpovídající rozměrů jeho jména. Zatím posledním a napůl úspěšným, kdo se pokusil o oživení projektu, je Colin Trevorrow. První pokus už už nabíral konečné podoby, ale nakonec musel Colin souhlasit s úpravou a zároveň asistencí Spielberga při korekci.

Jack Harner, muž, který má na starosti veškeré záležitosti ohledně značky Jurassic Park, prozradil v jednom rozhovoru detaily z původního scénáře, který se podle jeho výroku od upravené verze příliš neliší. Nastínil, že děj bude zasazen do přítomnosti, kde se sen původního majitele parku Johna Hamonda stává realitou.

Megalodon

Žralok megalodon by se měl objevit v podmořském parku na ostrově Nublar. Zdroj: sameerprehistorica.deviantart.com

Zrekonstruovaný park navštěvují miliony lidí ročně. Každý člověk touží po svezení se na hřbetu ochočeného dinosaura a návštěvě aquaparku, kde vám nad hlavou budou plavat několikatunoví predátoři. Vše vypadá přímo bezchybně, než se samozřejmě opět nějaká ta chybka vloudí. Tentokrát chaos rozpoutá úplně nový druh dinosaura, kterého jsme v parku zatím neměli tu čest vidět.

Po nevydařeném třetím pokračování z roku 2001 si Jack dává veliký pozor. „V obou případech scénářů jsem pracoval se scenáristou a dával mu rady a návrhy na nové nápady. Vedle toho jsem také pracoval s grafiky na nových druzích a přesných podobách dinosaurů,“ řekl Harner.

Jurský park T-rex

Slavná scéna z prvního dílu, kde se dobrodruzi snaží utéct T-Rexovi. Zdroj: reprofoto Youtube.com

Námět na film se nezdá být příliš překroucený, takže se nemusíme bát velkého zklamání. Záruku kvality nám nabídnou režisérské schopnosti Stevena Spielberga. Ten by se jen těžko v dnešní době plné kvalitních filmů odvážil znectít své jméno. Podle dostupných informací se Jurského parku dočkáme v roce 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jurský park 4 je definitivně potvrzen. Dinosaury uvidíme v roce 2015

Hide picture